Poradnik turysty

Litwa, Łotwa, Białoruś - ruch turystyczny, wymagane dokumenty oraz ruch bezwizowy.

LITWA 

Litwa (Lietuva), Republika Litewska (Lietuvos Respublika) – państwo położone w Europie Wschodniej, na południowo-wschodnim wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Graniczy na północy z Łotwą, na wschodzie z Białorusią. Na południowym zachodzie z Polską oraz z Rosją przez obwód kaliningradzki. Powierzchnia 65,3 tys. km² (pięć razy mniejsza od Polski). Długość polskiej granicy z Litwą wynosi 103 km. Na tym odcinku istnieją dwa przejścia graniczne w Ogrodnikach i Budzisku.

WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ.


ŁOTWA  

Łotwa (Latvija), Republika Łotewska – (Latvijas Republika) – państwo w Europie Północnej, powstałe po I wojnie światowej, jeden z krajów nadbałtyckich. Członek Unii Europejskiej i NATO. Należy także do ONZ, OBWE, Rady Europy oraz Rady Bałtyckiej i Rady Państw Morza Bałtyckiego. Graniczy na północy z Estonią (343 km), na wschodzie z Rosją (276 km), na południowym wschodzie z Białorusią (161 km), na południu z Litwą (588 km). Powierzchnia Łotwy pięciokrotnie mniejsza od powierzchni Polski – 64 559 km².

WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ.


BIAŁORUŚ 

Białoruś, Republika Białorusi (biał. Беларусь, Рэспубліка Беларусь Biełaruś, Respublika Biełaruś) – państwo w Europie Wschodniej. Graniczy z Polską (na zachodzie), Litwą, Łotwą (na północy), Rosją (na wschodzie) i Ukrainą (na południu). Nie posiada dostępu do morza.

WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ.

Lokalizacja


Spływy kajakowe z pasją, wycieczki autokarowe, imprezy dla firm
ul. Konwaliowa 2
Augustów 16-300, Polska

szot@szot.pl

+48 87 644 67 58

+48 601 146 703