Najpiękniejsze szlaki kajakowe Pojezierza Augustowskiego – 6 dni

Czarna Hańcza i Kanał Augustowski, Rospuda, Biebrza i Marycha – spływ kajakowy zorganizowany, noclegi w Augustowie, 6 dni /4 dni spływu – 65 km.

Baza SZOT w Augustowie

Baza SZOT w Augustowie

6 / 4 dni

65 km

Villa Skomanda w Augustowie

HB - śniadania, obiadokolacje

zorganizowany

różne stopnie trudności

Poznaj najatrakcyjniejsze odcinki czterech rzek, kanału i ich zróżnicowane charaktery. Zarezerwuj miejsce na jednej imprezie kajakowej.

 • Królowa rzek Pojezierza Augustowskiego – Czarna Hańcza meandruje pośród łąk i borów Puszczy Augustowskiej. Dość szeroka, o łagodnym nurcie, gdzieniegdzie przewalone drzewa dające się opłynąć.
 • Kanał Augustowski – wodny cud natury i rąk ludzkich, malowniczo wtopiony w lasy puszczańskie. Zabytkowe ręcznie obsługiwane śluzy pamiętają zamierzchłe czasy i stanowią dziś niesamowitą atrakcję dla kajakarzy.
 • Piękna i zaskakująca rzeka Rospuda płynie wśród wysokich, zalesionych brzegów, pokonując gdzieniegdzie przełomy z kamienistym dnem i głazami. Miejscami ma nurt spokojny, gdzie płytko płynie pośród porośniętych szuwarami brzegów.
 • Nieujarzmiona Biebrza przepływa bezkresne przestrzenie Bagien Biebrzańskich, jednych z największych w Europie. Błogie odprężenie przy śpiewie ptaków i leniwym nurcie.
 • Rzeka Marycha meandruje wyznaczając granicę pomiędzy Polską i Litwą, na koniec dopływa do Białorusi. Przygoda i niesamowite wrażenia na nieco zwałkowej i dzikiej rzece.

Dogodne miejsca noclegowe w Augustowie, smaczne domowe posiłki, codzienne transfery, moc dodatkowych atrakcji na miejscu, kompleksowa organizacja.
Trasa spływu nieco trudna, dostępna dla początkujących w towarzystwie doświadczonych kajakarzy. Różnorodne odcinki rzek, czasem z kamienistym dnem, głazami, powalonymi drzewami lub niedostępnymi brzegami.

Zakwaterowanie: Augustów – pokoje w bungalowie (nowy budynek) lub domki letniskowe Villi Skomanda lub pole namiotowe.
Wyżywienie: HB – śniadania, obiadokolacje.

CZTERY RZEKI – RELAKS, PRZYGODA, ODPRĘŻENIE I PIĘKNA PRZYRODA.

Czarna Hancza i Kanał Augustowski spływ kajakowy zorganizowany SZOT
Rospuda spływ kajakiem jednodniowe, szot.pl
Czarna Hancza majówka w kajaku szot.pl
Spływ kajakowy 3 rzeki Pojezierza Augustowskiego SZOT Odpoczynek
Kajakiem przez 3 kraje spływ Polska Białoruś Litwa 6 dni SZOT
Marycha - spływ kajakowy SZOT spływy z pasją

Terminy

SCzRBMk1 |31.08-05.09.2019 Brak miejsc
SCzRBMk2 |21.09-26.09.2019 Brak miejsc

Program

1 DZIEŃ

Przyjazd uczestników do Augustowa, zakwaterowanie /od godz. 16.00/.
Baza SZOT – biuro, wypożyczalnia sprzętu – kajaki, canoe, rowery, namioty; Villa Skomanda – hotel z restauracją, bungalow (8 komfortowych pokoi), 4-osobowe domki letniskowe oraz plac zabaw dla dzieci, sauna zewnętrzna, wiata biesiadna z grillem i miejscem ogniskowym, parking samochodowy i dużo zieleni. Wszystko na ogrodzonym terenie.
W pobliżu jest Kanał Augustowski, Puszcza Augustowska, wiedzie Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo.

2 DZIEŃ

9:30 Przejazd na miejsce rozpoczęcia spływu.
Przed wypłynięciem omówienie spraw organizacyjnych i zasad bezpieczeństwa na wodzie, instruktaż.
Spływ: Dworczysko – Mikaszówka /12 km
Najpiękniejszy odcinek Czarnej Hańczy, wiodący przez „serce” Puszczy Augustowskiej – drugiego, co do wielkości w kraju kompleksu leśnego. Rzeka wije się serpentyną na przemian pośród malowniczych borów i bagnistych łąk puszczańskich wsi. Miejscami powalone przez bobry drzewa, dające się opłynąć. Na koniec 2-kilometrowy odcinek Kanału Augustowskiego z dwiema zabytkowymi ręcznie obsługiwanymi śluzami – Sosnówek i Mikaszówka (atrakcja!).
Po spływie powrót do Augustowa.
Wieczorem wspólne ognisko.

3 DZIEŃ

Przejazd na miejsce rozpoczęcia spływu.
Spływ Rospudą: Małe Raczki – Święte Miejsce  /15 km
Atrakcyjne odcinki z ostrymi zakrętami, grodzącymi koryto rzeki drzewami i dużymi głazami w rzece przeplatają się z etapami spokojnymi, gdzie rzeka staje się łagodniejsza i pozbawiona przeszkód. W okresie letnim rzeka ma zdecydowanie łagodniejszy charakter. Dookoła piękny krajobraz! Na trasie spływu dwa niezwykłe miejsca do odwiedzenia: ruiny pałacu Paca w Dowspudzie i uroczysko Święte Miejsce – miejsce kultu religijnego.
Po spływie powrót do Augustowa.

4 DZIEŃ

Przejazd na miejsce rozpoczęcia spływu.
Spływ Biebrzą: Sztabin – Jagłowo  /18 km
Malowniczy szlak o nieprzeciętnych walorach przyrodniczych Biebrzańskiego Parku Narodowego. Bogata szata roślina, mnogość ptactwa, zwierząt i owadów występujących w środowisku bagiennym. Trasa spływu nieuciążliwa i łatwa, pozbawiona przeszkód. Rzeka o charakterze nizinnym, z powolnym nurtem oraz licznymi zakolami i dużymi rozlewiskami. Na trasie niewiele miejsc do postoju.
Po spływie powrót do Augustowa.

5 DZIEŃ

Przejazd na miejsce rozpoczęcia spływu.
Spływ Marychą: Zelwa – Stanowisko  /20 km
Piękna trasa prawie dziką, wijącą się rzeką. Początkowo Marycha płynie wzdłuż rezerwatu Kukle a następnie jako rzeka graniczna Polski i Litwy. Na trasie znajduje się dużo naturalnych przeszkód w postaci powalonych drzew. Czasem trzeba wejść do wody bądź też na pnie by przepchnąć kajak. Stanowi to dodatkową atrakcję. Zachwycający krajobraz i brak zabudowań na szlaku. Od miejsca zakończenia spływu jest ok. 2 km do tzw. trójstyku tj. łączenia się granic Polski, Litwy i Białorusi.
Po spływie powrót do Augustowa.

6 DZIEŃ

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd uczestników.
Lub: przedłużenie pobytu: zwiedzanie Augustowa, udział w wycieczce do Wilna i Trok /Litwa/, do Grodna /Białoruś/, wycieczki rowerowe, rejsy statkami, gondolami, katamaranami, czy odkrywanie wielu innych atrakcji Augustowa i Regionu.


Cena

1029 zł   998 zł /osoba        859 zł  833 zł /dziecko do 12 lat w pokoju z 2 osobami; ½ wyżywienia           949 zł  920 zł/osoba 3-cia w pokoju
Opcja bungalow – w pokoju 2-osobowym

1009 zł  979 zł /osoba /4 osoby w domku/         909 zł  882 zł /dziecko do 12 lat; ½ wyżywienia
Opcja domek letniskowy 4-osobowy

839 zł  813 zł /osoba                    739 zł  717 zł / dziecko do 12 lat; ½ wyżywienia
Opcja namiot – pole namiotowe SZOT


Cena zawiera

 • miejsce w 2-os. kajaku turystycznym polietylenowym z wyposażeniem (wiosło, kamizelka asekuracyjna, miękkie siedzisko) – 6 dni
 • 5 noclegów – zgodnie z opcją
 • 5 x wyżywienie (śniadanie, gorąca obiadokolacja); dziecko do 12 lat – ½ porcji
 • ognisko z kiełbaskami
 • codzienne transfery osób busem / autokarem z i do Bazy SZOT w Augustowie, zgodnie z programem
 • opieka ratownika wodnego / instruktora – 4 dni
 • karta wstępu do Biebrzańskiego Parku Narodowego – 1 dzień
 • relaks w saunie opalanej drewnem – 2 godz.
 • ubezpieczenie NNW (AXA suma ubezpieczeniowa 10000 zł)
 • składka do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego w wys. 0 zł.
  a ponad to możliwość gry w siatkówkę, badmintona, na miejscu plac zabaw dla dzieci, sauna, wypożyczalnia rowerów.

Parking samochodu na czas spływu w Bazie SZOT – Gratis.
Dla Stałych Gości – rabat.


Dodatkowo płatne

 • opłata miejscowa w Augustowie – 10 zł/osoba/spływ
 • dopłata do pokoju 1-osobowego w bungalowie – 310 zł/osoba/spływ
 • w przypadku Opcji NAMIOT prysznice w Bazie SZOT dodatkowo płatne /5 zł /prysznic
 • dopłata do 1-os. kajaka SINGLE – 25 zł /spływ
 • dopłata do 1-os. kajaka CAROLINA lub płynięcie pojedynczo – 70 zł /spływ
 • wypożyczenie namiotu igloo 2-os. – 89 zł/spływ
 • wypożyczenie karimaty – 10 zł/spływ
 • wypożyczenie wodoodpornego worka kajakowego 55l / wodoszczelnej beczki 3,5l/10,4l – 12 zł/spływ 4 dni
 • dodatkowe korzystanie z sauny w Villi Skomanda – 150 zł/1,5 godz./grupa
 • do nabycia w biurze: mapy szlaków kajakowych, wodoszczelne etui na telefon komórkowy, rękawiczki, czapki przeciwsłoneczne, płaszcze przeciwdeszczowe.

Informacje dodatkowe

 • Spływ polecany dla osób posiadających już podstawowe umiejętności pływania kajakiem. Uczestnicy spływów to osoby w różnym wieku, w parach lub pojedynczo, rodziny, studenci. Wszyscy, którzy chcą spędzić więcej czasu w kajaku, a także poznać nowych ludzi, przeżyć przygodę, pobyć z rodziną lub przyjaciółmi. Dla szukających bliskiego kontaktu z przyrodą.
 • Stan zdrowia uczestników musi umożliwiać udział w spływie kajakowym. Dzieci i młodzież mogą brać udział w spływie tylko pod opieką rodziców lub opiekunów.
 • Miejsca noclegowe:
  Bungalow (drewniany) – pokoje 2 osobowe z dostawką – rozkładaną sofą. Wyposażenie: łazienka z prysznicem, lodówka, czajnik, pościel. Dostawka – rozkładana sofa. Każdy pokój posiada oddzielne wejście przez werandę, wyposażoną w stolik i krzesła.
  Domki letniskowe 4-osobowe z tarasami. Wyposażenie: łazienka z prysznicem, TV, lodówka. Na parterze: wersalka, sofa, na poddaszu: 2 pojedyncze łóżka.
  Pole namiotowe w Bazie SZOT, dostęp do toalet z umywalkami, prysznic dodatkowo płatny.
 • Wyżywienie – smaczne, domowe posiłki w restauracji Villi Skomanda. W pierwszym dniu obiadokolacja, w ostatnim – śniadanie.
 • Zapewniamy bezpieczne, wygodne 2-osobowe kajaki polietylenowe CRUISER II / VISTA / HORIZON.
 • Impreza organizowana przy min. liczbie uczestników – 8 osób.
 • Należy zabrać ze sobą śpiwór, namiot i karimatę – tylko w przypadku OPCJI NAMIOT. Proponujemy zabrać również: przeciwsłoneczne nakrycie głowy, krem z filtrem UV, strój kąpielowy, lekkie obuwie turystyczne (sandały lub klapki), środek przeciw komarom na wieczór, ciepłe ubranie na wieczór, rękawiczki bez palców (np. rowerowe), kurtkę przeciwdeszczową z kapturem oraz przede wszystkim DOBRY HUMOR!

Istnieje także możliwość organizacji indywidualnego spływu kajakowego. Wówczas to Państwo decydujecie o trasie, terminie i ewentualnych innych świadczeniach na spływie – Cennik wypożyczenia sprzętu.

W AUGUSTOWIE WARTO ZOBACZYĆ:

Po zakończonym spływie możemy w ramach odpoczynku wybrać się w Augustowie w podróż z Żeglugą Augustowską. Statkiem wycieczkowym można wypłynąć w rejs m.in. do Studzienicznej. 8 czerwca 1999 r. Papież Jan Paweł II odbył rejs z Augustowa do Studzienicznej na statku „Serwy”. Statek pływa do dzisiaj, a na dolnym jego pokładzie można zobaczyć kajutę służbową, którą Papież obrał sobie na miejsce skupienia i modlitwy w czasie rejsu. Na górnym pokładzie „miejsce papieskie” to pierwsza ławka z przodu, miejsce przy lewej burcie. Statek zatrzymał się na swojej trasie dwukrotnie. Raz na Jeziorze Białym w dawnym Ośrodku Wojskowym (obecnie Oficerski Yacht Club), drugi raz na Jeziorze Studzienicznym w Studzienicznej. W obu miejscach powstały pomniki upamiętniające tamte wizyty; w pierwszym fotel papieski, w drugim postać Papieża schodzącego na ląd.

 • Rynek Zygmunta Augusta wraz z kolumną Króla Zygmunta II Augusta, założyciela miasta.
 • Bazylika Mniejsza NSJ – trójnawowy neoromański kościół przy ul. 3 Maja (1906-1911).
 • Muzeum Kanału Augustowskiego – mieści się w zabytkowym drewnianym Dworku gen. Ignacego Prądzyńskiego – biuro budynku administracji z okresu budowy Kanału Augustowskiego oraz Dział Muzeum Ziemi Augustowskiej poświęconej budowie kanału w Augustowie.
 • Śluza Augustów – wybudowana w latach 1825- 1826.
 • Kościół p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej – w wieży kościoła mieści się muzeum 1-go Pułku Ułanów Krechowieckich.
 • Amfiteatr w Augustowie – oddany do użytku w 2013 r., położony nad Jeziorem Necko przy plaży miejskiej “Radiowej Trójki”
 • Wyciąg nart wodnych na Jeziorze Necko.

ZAPRASZAMY NA SPŁYWY Z PASJĄ 😉


Proponujemy również

Lokalizacja


Spływy kajakowe z pasją, Czarna Hańcza, Rospuda, Kanał Augustowski
ul. Konwaliowa 2
Augustów 16-300, Polska

szot@szot.pl

+48 87 644 67 58

+48 601 146 703