Czarna Hańcza i Kanał Augustowski – długie meandry – jednodniowy spływ

Urzekający odcinek przez serce Puszczy Augustowskiej, w wersji długiej. Powalone przez bobry drzewa i ekscytujące śluzowanie. Daj sobie wycisk w otoczeniu dzikiej przyrody!

Okółek

Mikaszówka

8.30-17.30 - ok. 5,5 godz. płynięcia

17 km

-

we własnym zakresie

bez opieki ratownika

średni

Urzekający odcinek rzeki z urozmaiconym krajobrazem, meandrującej pośród łąk, moczarowatych dolin i majestatycznych, naturalnych lasów Puszczy Augustowskiej – drugiego, co do wielkości w kraju kompleksu leśnego. Rzeka płynie dość wąskim korytem, nurt łagodny, bezpieczny. Na trasie mnóstwo zakrętów, miejscami powalone drzewa, wystające z wody konary i gałęzie, w większości przy sprawnym wiosłowaniu dające się opłynąć. Dla wprawionych kajakarzy to “bułka z masłem”, dla początkujących większa adrenalina i spory wysiłek ze względu na długą trasę spływu 😉

Trasa polecana dla tych, którzy już pływali kajakiem i oczekują więcej przygody i zabawy a także mają dobrą kondycję fizyczną; dostępna do płynięcia z dziećmi. Trasa o średnim stopniu trudności.

TERMINY:

W okresie wakacyjnym spływy jednodniowe na różnych rzekach i trasach odbywają się codziennie. Minimalna liczba uczestników – 8 osób. Ograniczona liczba miejsc.

W pozostałych miesiącach całego roku prosimy o wcześniejszy kontakt z biurem.

Zapisy do godz. 18.00 dnia poprzedzającego spływ – tel.  +48 601 146 703

Czarna Hańcza spływ kajakiem SZOT
Czarna Hańcza i Kanał Augustowski jednodniowy spływ szot.pl
Czarna Hańcza spływ kajakowy SZOT.pl
Czarna Hancza majówka w kajaku szot.pl
Spływ kajakowy Czarna Hańcza
Wiosłuj i Pedałuj kajaki i rowery SZOT
Kanał Augustowski spływy kajakowe szot.pl

Program

8.30 – spotkanie w Bazie SZOT w Augustowie; formalności, odprawa.

9.00 – wyjazd na szlak do Okółka

Spływ rozpoczynamy spokojnym fragmentem rzeki, płynącej przez puszczańskie łąki, z dala od wiejskich zabudowań. Czarna Hańcza mocno meandruje pośród wysokich traw i trzcin. Brak przeszkód na wodzie. Po 5 km mijamy niewielką wieś i wpływamy w “serce” Puszczy Augustowskiej. Kolejna wieś dopiero po 10 km. Rzeka wije się serpentyną w moczarowatej dolinie obrzeżonej lasem. Wartki ale bezpieczny nurt ułatwiający płynięcie. Rzeka kręta, miejscami powalone przez bobry drzewa, dające się opłynąć. Na trasie kilka miejsc na przystanek i kąpiel. Na koniec 2 kilometry spływu fascynującym Kanałem Augustowskim z dwiema zabytkowymi, ręcznie obsługiwanymi śluzami – Sosnówek i Mikaszówka. W sumie podniesiemy się ponad 5 metrów w górę. Atrakcja! W Mikaszówce, gdzie kończymy spływ warto zobaczyć drewniany kościółek zbudowany w tradycyjnym puszczańskim stylu.

Czas płynięcia: ok. 5,5 godzin.

17.00 – odbiór z Mikaszówki i transport powrotny do Augustowa.


Cena

90 zł / osoba w dwu- lub trzyosobowym kajaku polietylenowym

115 zł / osoba w jednoosobowym kajaku polietylenowym CAROLINA/ CUSTOMLINE

77 zł / dziecko do 12 lat w dwu- lub trzyosobowym kajaku

55 zł /dziecko do ok. 4 lat płynące jako 3. osoba w kajaku dwuosobowym VISTA na dodatkowym siodełku


Cena zawiera

 • miejsce w kajaku z wyposażeniem: wiosło Dr Kajak, kamizelka asekuracyjna, miękkie siedzisko
 • transport osób i kajaków z Bazy SZOT na miejsce rozpoczęcia spływu
 • transport powrotny z miejsca zakończenia spływu o ustalonej godzinie do Bazy SZOT
 • instruktaż przed spływem

Parking samochodu w Bazie SZOT w Augustowie (w miarę dostępności miejsc) – bezpłatnie.


Dodatkowo płatne

 • opłata za śluzowanie – ok. 4,90 zł /kajak/śluza. Na trasie znajdują się dwie śluzy, czynne do godz. 19.00
 • opłata za przewóz psa /kota – 20 zł lub w przypadku dużego zwierzaka potrzebującego większej powierzchni na podłodze samochodu – 45 zł. Niektóre busy nie posiadają dużej przestrzeni pomiędzy siedzeniami i należy wziąć pod uwagę komfort pozostałych podróżnych jadących jednym transportem. Piesków i kotków NIE PRZEWOZIMY na siedzeniach samochodów. NIE WYPOŻYCZAMY kamizelek i siedzisk dla zwierzaków. Zwierzaki NIE MOGĄ PŁYWAĆ w kajakach polietylenowych na miękkich siedzeniach.
 • ubezpieczenie NNW (T.U. EUROPA, suma ubezpieczeniowa 20000 zł) – ok. 1,8 zł /osoba /dzień, z możliwością zwiększenia sumy ubezpieczeniowej. Wykupienie ubezpieczenia możliwe najpóźniej 1 dzień przed spływem.
 • wypożyczenie wodoodpornego worka do kajaka (55 l) lub wodoszczelnej beczki (3,5l, 10,4l) – 7 zł /spływ (+ kaucja 50 zł)
 • wypożyczenie fartucha kajakowego – 3 zł /spływ  (tylko do kajaków: CRUISER II, HORIZON, CAROLINA, SINGLE)
 • do nabycia w biurze: mapy szlaków kajakowych, rękawiczki, płaszcze przeciwdeszczowe, czapki przeciwsłoneczne, wodoszczelne etui na telefon

Po spływie zapraszamy do restauracji Villi Skomanda na obiad z rabatem kajakowym!


Informacje dodatkowe

 • Udział w spływie należy wcześniej zarezerwować – tel. +48 601 146 703 lub mailowo: szot@szot.pl do dnia poprzedzającego spływ do godz. 19.00.
 • Zbiórka uczestników zawsze odbywa się pół godziny przed planowym wyjazdem na szlak. W tym czasie załatwiamy formalności, objaśniamy trasę i zasady bezpieczeństwa na wodzie.
 • UWAGA! Udział w spływie jednodniowym odbywa się na własną odpowiedzialność uczestników zgodnie z regulaminem spływów jednodniowych. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć tylko pod opieką osób dorosłych.
 • W okresie wakacyjnym spływy jednodniowe odbywają się codziennie. Liczba miejsc jest ograniczona. W pozostałym okresie w zależności od chętnych. Spływy kajakowe organizujemy przez cały rok.
 • Dla rodzin z dzieckiem do ok. 9 lat proponujemy 3-osobowe kajaki CRUISER III
 • W przypadku 3 osób dorosłych proponujemy 3-osobowe kajaki FAMILY lub TERCET
 • Osobom, które nie pływały jeszcze kajakiem proponujemy na początek łatwe i krótkie trasy, np. Czarna Hańcza łatwa (Wysoki Most – Frącki).
 • Oferujemy również indywidualną organizację spływu jednodniowego z opieką instruktora / ratownika wodnego. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
 • W celu organizacji spływów dla grup młodzieżowych i firm prosimy o kontakt z biurem.
 • Opis szlaku kajakowego Czarną Hańczą i Kanałem Augustowskim.
 • Na spływ proponujemy zabrać ze sobą:
  • napoje i prowiant na drogę, nie wszędzie są punkty gastronomiczne, czy sklepy,
  • przeciwsłoneczne nakrycie głowy,
  • lekkie obuwie turystyczne,
  • strój kąpielowy dla amatorów pluskania się w wodzie i koniecznie ubranie na zmianę. UWAGA! podczas transportu busem / autokarem wymagamy suchego ubrania!
  • rękawiczki bez palców (np. rowerowe), jeśli ktoś chce ściskać drążek wiosła zbyt mocno,
  • kurtkę lub płaszcz przeciwdeszczowy z kapturem,
  • oraz przede wszystkim DOBRY HUMOR! 😉

 

Posiadamy wpis do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki nr 17/00/04 wydany przez Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Gwarancję Ubezpieczeniową Towarzystwa Ubezpieczeń UNIQA.

Zapoznaj się z: Ogólne Warunki Ubezpieczenia Podróży na terenie RP – UNIQA

Istnieje także możliwość organizacji indywidualnego spływu kajakowego. Wówczas to Państwo decydujecie o trasie, terminie i ewentualnych innych świadczeniach na spływie – Cennik wypożyczenia sprzętu. Rezerwacja: szot@szot.pl

 

Czarna Hańcza nie wykańcza 🙂        Zapraszamy na najpiękniejszy spływ!

 


Proponujemy również

Lokalizacja


Spływy kajakowe z pasją, wycieczki autokarowe, imprezy dla firm
ul. Konwaliowa 2
Augustów 16-300, Polska

szot@szot.pl

+48 87 644 67 58

+48 601 146 703