Wiosłuj, zwiedzaj i pedałuj – pakiet Komfort 8 dni

4 dni z wiosłem w ręku - spływy Czarną Hańczą i Kanałem Augustowskim, Rospudą, Marychą, jednodniowa wycieczka do Wilna i Trok oraz indywidualna wycieczka rowerowa. Noclegi w Villi Skomanda w Augustowie - bungalow, domki lub pole namiotowe. NOWOŚĆ!

Wigry

Święte Miejsce

8 / 4 dni

61 km

Villa Skomanda w Augustowie

śniadania, obiadokolacje

zorganizowany z opieką ratownika

różne stopnie trudności

Odkryj piękno trzech rzek Pojezierza Augustowskiego i ich zróżnicowane charaktery. Odwiedź stolicę Litwy – Wilno i Zamek Wielkich Książąt litewskich w Trokach. Poznaj Augustów i Puszczę Augustowską, wskocz na rower i pooddychaj wspaniałym, czystym powietrzem.
Wybierz jedną imprezę i wiosłuj, zwiedzaj i pedałuj. Noclegi w komfortowych pokojach w Villi Skomanda lub na polu namiotowym obok Villi. Augustowskie noce… i dni pośród wspaniałej przyrody.

 • Królowa rzek Pojezierza Augustowskiego – Czarna Hańcza meandruje pośród łąk i borów Puszczy Augustowskiej. Leniwy relaks w otoczeniu fantastycznych krajobrazów i zapachu lasu.
 • Kanał Augustowski – wodny cd natury i rąk ludzkich, malowniczo wtopiony w lasy puszczańskie. Zabytkowe, ręcznie obsługiwane śluzy pamiętają zamierzchłe czasy i stanowią dziś niesamowitą atrakcję dla kajakarzy.
 • Piękna i zaskakująca rzeka Rospuda płynie wśród wysokich, zalesionych brzegów, pokonując gdzieniegdzie płytkie przełomy z kamienistym dnem i głazami. Miejscami ma nurt spokojny, gdzie płynie pośród porośniętych szuwarami brzegów.
 • Rzeka Marycha meandruje wyznaczając granicę pomiędzy Polską i Litwą, na koniec dopływa do trójstyku granic. Przygoda i niesamowite wrażenia na nieco zwałkowej i dzikiej rzece.

Dogodne miejsce noclegowe w Augustowie, smaczne domowe posiłki, codzienne transfery na spływy, moc dodatkowych atrakcji na miejscu, kompleksowa organizacja. Trasy spływu zróżnicowane, niektóre odcinki średnio trudne; czasem z kamienistym dnem, głazami, powalonymi drzewami lub niedostępnymi brzegami. Spływy polecane dla początkujących i płynięcia z dziećmi w towarzystwie doświadczonych kajakarzy. Wycieczka rowerowa indywidualna, trasa dopasowywana do własnych życzeń, mapki i informacja w biurze Szot. Wycieczka autokarowa z przewodnikiem polskojęzycznym.
Zakwaterowanie: Augustów – pokoje w bungalowie lub domki letniskowe Villi Skomanda, lub pole namiotowe.
Wyżywienie: HB – śniadania, obiadokolacje.

Trzy rzeki i kanał w kajaku, Wilno i Troki autokarem, Augustów i Puszcza Augustowska na rowerze.

 

Wiosłuj spływ Czarna Hańcza Szot.pl Augustów
Spływ kajakowy Czarna Hańcza i Kanał Augustowski szot.pl w Augustowie kajaki
Aktywuj się w weekend wiosłuj i pedałuj szot.pl
Wycieczka na Litwę Wilno Troki 1 dzień szot.pl
Wycieczka do Wilna i Trok Litwa Szot.pl Augustów
Wigry - Pokamedulski Klasztor, spływ kajakowy szot.pl
4 rzeki Pojezierza Augustowskiego spływ kajakowy Komfort SZOT

Terminy

WZP1 |24.06-01.07.2023 Brak miejsc
WZP2 |15.07-22.07.2023 Brak miejsc
WZP3 |19.08-26.08.2023 Brak miejsc

Program

1 dzień

Przyjazd uczestników do Augustowa, zakwaterowanie   /w godz.: 15:00 – 23:00/.

Baza SZOT obejmuje 8 hektarów terenu, gdzie znajduje się Villa Skomanda – komfortowe pokoje, restauracja, bungalow – pokoje z oddzielnymi wejściami z werandy, 4-osobowe domki letniskowe. Tutaj mieści się biuro turystyczne SZOT, wypożyczalnia sprzętu wodnego /kajaki, canoe/, rowerów /tylko dla gości zakwaterowanych/, a także plac zabaw dla dzieci, tradycyjna sauna opalana drewnem, wiata biesiadna z grillem i miejscem ogniskowym, toalety, prysznic, duży parking samochodowy. Wszystko na ogrodzonym terenie, w otoczeniu podmokłego lasu i dużej przestrzeni zieleni. W odległości 400 metrów znajduje się Kanał Augustowski i Puszcza Augustowska; tutaj wiedzie Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo.

2 dzień

9:00    Przejazd nad Jezioro Wigry, tuż przy klasztorze.
Krótkie indywidualne zwiedzanie Pokamedulskiego Zespołu Klasztornego. Tutaj w 1999 roku odpoczywał Papież Jan Paweł II. Stąd roztacza się piękny widok na panoramę Jeziora Wigry.
Przed wypłynięciem omówienie spraw organizacyjnych i zasad bezpieczeństwa na wodzie.

Spływ: Wigry – Maćkowa Ruda   /10 km

Początek spływu na Jeziorze Wigry, na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Dalej wpływamy na niewielkie Jezioro Postaw. Następnie płyniemy meandrującą pośród wysokich trzcin rzeką Czarną Hańczą. Po drodze mijamy niewielkie wioski. Na rzece rozwidlenia, małe wysepki porośnięte trawą. Po spływie powrót do Augustowa.

3 dzień

Przejazd na miejsce rozpoczęcia spływu.

Spływ: Okółek – Mikaszówka   /16 km

Rozpoczynamy spokojnym fragmentem rzeki płynącej przez puszczańskie łąki, z dala od wiejskich zabudowań. Wysokie trawy i trzciny, brak przeszkód na wodzie. Po 4 km krajobraz zmienia się, wpływamy w “serce” Puszczy Augustowskiej. Rzeka wije się serpentyną w moczarowatej dolinie obrzeżonej lasem. Wartki ale bezpieczny nurt ułatwiający płynięcie. Rzeka kręta, miejscami powalone przez bobry drzewa, dające się opłynąć. Na koniec 2-kilometrowy odcinek Kanału Augustowskiego z dwiema zabytkowymi, ręcznie obsługiwanymi śluzami – Sosnówek i Mikaszówka (atrakcja!). Po spływie powrót do Augustowa.
Wieczorem wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek.

4 dzień

Przejazd na miejsce rozpoczęcia spływu.

Spływ Marychą: Zelwa – Stanowisko  /20 km 

Piękna trasa prawie dziką, wijącą się rzeką. Początkowo Marycha płynie wzdłuż rezerwatu Kukle, a następnie jako rzeka graniczna Polski i Litwy. Na trasie znajduje się dużo naturalnych przeszkód w postaci powalonych drzew. Czasem trzeba wejść do wody bądź też na pnie by przepchnąć kajak. Stanowi to dodatkową atrakcję. Zachwycający krajobraz i brak zabudowań na szlaku. Od miejsca zakończenia spływu jest ok. 2 km do tzw. trójstyku granic. Po spływie powrót do Augustowa.

5 dzień

Indywidualna wycieczka rowerowa (w recepcji dostępne mapki tras rowerowych oraz niezbędne informacje).

Propozycja wycieczki: „Wokół Jeziora Sajno” /25 km

Trasa prowadzi częściowo ścieżką asfaltową szlaku GREEN VELO. Dalej malowniczymi dróżkami otoczonymi wiekowymi lasami Puszczy Augustowskiej, drugiego co do wielkości obszaru leśnego w naszym kraju, a także nad brzegami jezior. Bliskość z naturą oraz piękne krajobrazy, bogactwo runa leśnego i możliwość spotkania rzadkich gatunków zwierząt czy też ptactwa. Trasa łatwa, miejsca na przystanki oraz kąpiel w Jeziorze Sajno. Początek i koniec trasy wycieczki w Villi Skomanda.

6 dzień

6:00  – Wycieczka autokarowa do Wilna i Trok

Bliskość granicy z Litwą (50 km) zachęca do jednodniowych wyjazdów ze zwiedzaniem. Wilno – miasto dziedzictwa “złotego wieku” o doskonałej harmonii pięknej architektury i malowniczej przyrody. Troki – jedyny w Europie Wschodniej zamek na wodzie. UWAGA – niezbędny dowód osobisty lub paszport.
Przejazd do Trok – spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Zamku Wielkich Książąt Litewskich położonego na wyspie jeziora Galve.
Przejazd do Wilna, zwiedzanie: Starówka, Ostra Brama, Kościół Świętego Piotra i Pawła na Antokolu, Cerkiew Ducha Świętego, Plac Ratuszowy, Pałac Prezydencki, klasztor Bernardynów, Uniwersytet Wileński, muzeum A. Mickiewicza, katedra św. Stanisława, Góra Trzech Krzyży (piękna panorama miasta), kościół Św. Anny, cmentarz na Rossie.
Ok. 20:30 powrót do Villi Skomanda.

7 dzień

Przejazd na miejsce rozpoczęcia spływu.

Spływ Rospudą: Małe Raczki – Święte Miejsce   /15 km 

Atrakcyjne odcinki z ostrymi zakrętami, grodzącymi koryto rzeki drzewami i dużymi głazami w rzece przeplatają się z etapami spokojnymi, gdzie rzeka staje się łagodniejsza i pozbawiona przeszkód. W okresie letnim rzeka ma zdecydowanie łagodniejszy charakter. Dookoła piękny krajobraz! Koniec spływu w uroczysku Święte Miejsce, polanie z drewnianą kapliczką, świątkami i tajemniczym krzyżem z legendą o Jaćwingach. Po spływie powrót do Augustowa.

8 dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd uczestników.

Lub przedłużenie pobytu i: zwiedzanie Augustowa, indywidualna wycieczka rowerowa (wypożyczalnia rowerów na miejscu w Villi Skomanda), rejs statkiem i wiele innych atrakcji.


Cena

 • 2289 zł /osoba
 • 1519 zł /dziecko do 12 lat w pokoju z 2 osobami
 • 2059 zł /dziecko do 12 lat w pokoju z 1 osobą
 • 1819 zł /3-cia osoba w pokoju
  Opcja bungalow – w pokoju 2-osobowym

 

 • 2079 zł /osoba
 • 1849 zł /dziecko do 12 lat
  Opcja domek letniskowy – 4 osoby w domku

 

 • 2229 zł /osoba
 • 1999 zł /dziecko do 12 lat
  Opcja domek letniskowy – 3 osoby w domku

 

 • 2569 zł /osoba
 • 2339 zł /dziecko do 12 lat
  Opcja domek letniskowy – 2 osoby w domku

 

 • 1759 zł /osoba
 • 1519 zł /dziecko do 12 lat
  Opcja namiot – pole namiotowe SZOT

Cena zawiera

 • miejsce w 2-os. kajaku polietylenowym VISTA / CRUISER II / HORIZON z wyposażeniem (wiosło, kamizelka asekuracyjna, miękkie siedzisko) – 4 dni
 • 7 noclegów – zgodnie z opcją
 • 7 x wyżywienie (śniadanie, gorąca obiadokolacja); dziecko do 12 lat – ½ porcji obiadokolacji
 • ognisko z kiełbaskami
 • codzienne transfery osób busem / autokarem podczas spływów kajakowych z i do Bazy SZOT w Augustowie, zgodnie z programem
 • opieka ratownika wodnego / instruktora – 4 dni
 • karta wstępu do Wigierskiego Parku Narodowego
 • opłata wodowań
 • udział w wycieczce do Wilna i Trok (Litwa) – transport autokarem, opieka pilota / przewodnika, ubezpieczenie NNW+KL – 1 dzień
 • wypożyczenie roweru turystycznego – 1 dzień
 • ubezpieczenie NNW (UNIQA suma ubezpieczeniowa 20000 zł)
 • składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego w wys. 2 zł
 • składka do Turystycznego Funduszu Pomocowego w wys. 2 zł

Parking samochodu na czas spływu – bezpłatnie.
Dla Stałych Kajakarzy – rabat.


Dodatkowo płatne

 • opłata miejscowa w Augustowie – 14 zł /osoba /pobyt
 • dopłata do pokoju 1-osobowego – 690 zł/osoba/spływ
 • w przypadku Opcji NAMIOT prysznice w Bazie SZOT dodatkowo płatne – 5 zł /prysznic
 • dopłata do 1-os. kajaka CAROLINA / CUSTOMLINE lub płynięcie pojedynczo – 80 zł /spływ
 • śluzowania na Kanale Augustowskim (2 na szlaku) – 4,70 zł /kajak/śluza. Śluzy czynne są do godz. 19.00
 • bilety wstępu podczas wycieczki – Zamek Wielkich Książąt Litewskich w Trokach – ok. 12 euro /osoba dorosła, 6 euro /seniorzy i uczniowie. Możliwość fotografowania w Zamku w Trokach – ok. 1,5 euro
 • wypożyczenie wodoodpornego worka kajakowego 55l / wodoszczelnej beczki 3,5l/10,4l – 30 zł /spływ 6 dni  (+ kaucja 50 zł)
 • możliwość zwiększenia sumy ubezpieczeniowej
 • dodatkowe ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży – 2,5% ceny imprezy. Więcej informacji tutaj. Dodatkowe informacje: Pytania i odpowiedzi w kontekście COVID-19
 • korzystanie z sauny w Villi Skomanda – 250 zł /2 godz. /grupa
 • do nabycia w biurze: mapy szlaków kajakowych, wodoszczelne etui na telefon komórkowy, czapki przeciwsłoneczne, płaszcze przeciwdeszczowe.

Informacje dodatkowe

 • Spływy polecane dla osób posiadających już podstawowe umiejętności pływania kajakiem. Uczestnicy to osoby w różnym wieku, w parach lub pojedynczo, rodziny, studenci, seniorzy. Wszyscy, którzy chcą spędzić więcej czasu w kajaku, a także poznać nowych ludzi, przeżyć przygodę, pobyć z rodziną lub przyjaciółmi. Dla szukających bliskiego kontaktu z przyrodą.
 • Posiadamy rowery turystyczne uniwersalne, kilka rowerów mniejszych dla dzieci ok. 10 lat a także foteliki dla małych dzieci. Dla dzieci zaleca się udział w wycieczce rowerowej w kasku ochronnym (we własnym zakresie uczestników).
 • Podczas wycieczki do Wilna i Trok (Litwa) każdy uczestnik musi posiadać przy sobie dowód osobisty lub paszport. Dzieci muszą posiadać paszport lub dowód tymczasowy. Litwa należy do Unii Europejskiej.
 • Stan zdrowia uczestników musi umożliwiać udział w spływie kajakowym. Dzieci i młodzież mogą brać udział w spływie tylko pod opieką rodziców lub opiekunów.
 • Miejsca noclegowe:
  – Bungalow – pokoje 2-osobowe z dostawką – rozkładaną sofą. Wyposażenie: łazienka z kabiną prysznicową i suszarką do włosów, telewizor, minilodówka, zestaw do parzenia kawy i herbaty, pościel, ręczniki. Każdy pokój posiada oddzielne wejście z werandy, wyposażonej w stolik i krzesła.
  – Domki letniskowe 4-osobowe z tarasami. Na parterze: wersalka, sofa, na poddaszu: 3 pojedyncze łóżka. Wyposażenie: łazienka z kabiną prysznicową i suszarką do włosów, telewizor, lodówka, czajnik, pościel, ręczniki. Na tarasie stół i ławki.
  – Pole namiotowe na terenie Bazy SZOT, dostęp do toalet z umywalkami, wiaty, prysznic dodatkowo płatny.
 • W celu zapewnienia spokojnego i bezpiecznego pobytu na terenie obiektu uprzejmie prosimy Państwa o zapoznanie się z regulaminem VILLI SKOMANDA. Dokonanie rezerwacji pobytu jest tożsame z akceptacją niniejszego regulaminu.

W Villi Skomanda istnieje możliwość gry w siatkówkę, badmintona. Na miejscu plac zabaw dla dzieci, gra w piłkarzyki, sauna, grill, wypożyczalnia rowerów.

 • Wyżywienie – smaczne, domowe posiłki w restauracji Villi Skomanda. W pierwszym dniu obiadokolacja, w ostatnim – śniadanie. W ramach śniadania w dniu wycieczki do Wilna i Trok zostanie wydany prowiant, poprzedniego dnia. Obiadokolacja po powrocie z wycieczki.
 • Zapewniamy bezpieczne, wygodne 2-osobowe kajaki polietylenowe CRUISER II / VISTA / HORIZON oraz 1-osobowe CAROLINA / CUSTOMLINE.
 • Dla rodzin z dzieckiem do ok. 9 lat proponujemy 3-osobowe kajaki CRUISER III. W przypadku 3 osób dorosłych proponujemy 3-osobowe kajaki FAMILY.
 • Impreza organizowana przy min. liczbie uczestników – 8 osób.
 • Zwierzęta domowe. Jedynie w domkach letniskowych jest możliwość pobytu z małymi zwierzętami domowymi (50 zł /doba /zwierzak).
 • W przypadku OPCJI NAMIOT należy zabrać ze sobą namiot, śpiwór i karimatę.
 • Na spływ proponujemy zabrać ze sobą:
  • przeciwsłoneczne nakrycie głowy i krem z filtrem UV
  • lekkie obuwie turystyczne
  • strój kąpielowy dla amatorów pluskania się w wodzie i koniecznie ubranie na zmianę. UWAGA! podczas transportu busem / autokarem wymagamy suchego ubrania!
  • rękawiczki bez palców (np. rowerowe), jeśli ktoś chce ściskać drążek wiosła zbyt mocno
  • środek przeciw komarom na wieczór
  • kurtkę lub płaszcz przeciwdeszczowy z kapturem
  • ubranie na zmianę (na wszelki wypadek)
  • oraz przede wszystkim DOBRY HUMOR! 😉

 

Posiadamy wpis do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki nr 17/00/04 wydany przez Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Gwarancję Ubezpieczeniową Towarzystwa Ubezpieczeń UNIQA.

Zapoznaj się z: Ogólne Warunki Ubezpieczenia Podróży na terenie RP – UNIQA

Istnieje także możliwość organizacji indywidualnego pobytu z programem turystycznym. Wówczas to Państwo decydujecie o trasie, terminie i ewentualnych dodatkowych świadczeniach – Cennik wypożyczenia sprzętu. Rezerwacja: szot@szot.pl

 

ATRAKCJE NA TRASIE:

 • Pokamedulski Zespół Klasztorny z kościołem z XVII w., majestatycznie wznoszący się na wigierskim półwyspie na Jeziorze Wigry.
 • Wigierski Park Narodowy – wyróżnia niezwykłe bogactwo jezior otoczonych rozległymi lasami. Oprócz największego i słynnego ze swej malowniczości jeziora Wigry, w parku znajduje się jeszcze 41 naturalnych zbiorników wodnych. Osobliwością są suchary – śródleśne, niewielkie jeziorka dystroficzne. Przez park przepływa Czarna Hańcza, dopływ Niemna.
 • Kanał Augustowski – zabytek hydrotechniczny wraz z ręcznie obsługiwanymi śluzami (14 po stronie polskiej, 3 po stronie białoruskiej i 1 śluza Kurzyniec – graniczna). W Polsce największa śluza dwukomorowa Paniewo (6,40 m).
 • Rynek Zygmunta Augusta wraz z kolumną Króla Zygmunta II Augusta, założyciela miasta.
 • Muzeum Kanału Augustowskiego – mieści się w zabytkowym drewnianym Dworku gen. Ignacego Prądzyńskiego – biuro budynku administracji z okresu budowy Kanału Augustowskiego oraz Dział Muzeum Ziemi Augustowskiej poświęconej budowie kanału w Augustowie.
 • Rejsy statkami, katamaranami, gondolami po jeziorach augustowskich – Pojezierze Augustowskie to raj dla miłośników wodnych wypraw. Jeziora Necko, Białe, Rospuda czy Studzieniczne, połączone zabytkowym Kanałem Augustowskim stanowią doskonałe trasy rejsowe dla Żeglugi Augustowskiej. Rejsy 200- lub 300-osobowym statkiem Białej Floty, a także katamaranami, gondolami, stylizowanym statkiem wojennym lub wodną karocą króla Zygmunta Augusta.
 • Amfiteatr w Augustowie – położony nad legendarnym Jeziorem Necko przy plaży miejskiej “Radiowej Trójki”, posiada zadaszoną scenę. W sezonie letnim odbywają się tu liczne imprezy rozrywkowo-kulturalne.
 • Wyciąg nart wodnych w Augustowie – wybudowany w 1999 r. jako pierwszy w Polsce. Położony na Jeziorze Necko.
 • Wilno – jedna z najpiękniejszych stolic europejskich, położona nad rzekami: Wilia i Wilenka pośród zielonych wzgórz. Miasto dziedzictwa “złotego wieku” o doskonałej harmonii pięknej architektury i malowniczej przyrody…
 • Troki – miasto na wodzie, dawna stolica Litwy. Zamek na wyspie na jeziorze Galve jest jedynym zamkiem na wodzie w Europie Wschodniej i główną atrakcją Trok.

Super przygoda dla całej rodziny 😉

 


Proponujemy również

Lokalizacja


Spływy kajakowe z pasją, wycieczki autokarowe, imprezy dla firm
ul. Konwaliowa 2
Augustów 16-300, Polska

szot@szot.pl

+48 87 644 67 58

+48 601 146 703