Weekend Boże Ciało w kajaku

Cztery najpiękniejsze rzeki Pojezierza Augustowskiego w jeden weekend – aktywnie pośród wspaniałej przyrody i czystego powietrza. Zasil się naturą.

Augustów

Augustów

20-23.06.2019

65 km

Baza w Augustowie

HB - śniadania, obiadokolacje

zorganizowany

średnia

Zapraszamy do Krainy Przyrody i Przygody na aktywny weekend z wiosłem w ręku – 4 rzeki i ich różne charaktery: relaks na Czarnej Hańczy, przygoda na Rospudzie, chillout na Biebrzy, adrenalina na Marysze.
Nie zastanawiaj się – Augustów jest bliżej, niż myślisz.

Kajak i woda zdrowia Ci doda!

Komfortowe noclegi w Augustowie, smaczne domowe posiłki, codzienne transfery, moc dodatkowych atrakcji na miejscu, kompleksowa organizacja.
Trasa spływu łatwa (Marycha – umiarkowanie trudna), dostępna dla początkujących w towarzystwie doświadczonych kajakarzy. Różnorodne odcinki rzek, w większości łatwe. Czasem z kamienistym dnem, głazami, powalonymi drzewami lub niedostępnymi brzegami – dodatkowa atrakcja!

Zakwaterowanie: Villa Skomanda w Augustowie – pokoje w bungalowie (nowy budynek) lub domki letniskowe; z łazienką, lodówką, czajnikiem, TV.

Wyżywienie: HB – śniadania, obiadokolacje.

Czarna Hancza spływy kajakowe SZOT
Czarna Hańcza spływ kajakowy SZOT
Kanał Augustowski spływy kajakowe SZOT
Rospuda spływy kajakowe SZOT
Marycha spływ kajakowy SZOT
Villa Skomanda hotel w Augustowie noclegi SZOT
Czarna Hańcza spływ kajakiem Prijon SZOT

Terminy

WBC CzH |20-23.06.2019 Rezerwuj

Program

20.06.2019

Do godz. 10:30    Przyjazd uczestników do Augustowa.
Baza SZOT – biuro, wypożyczalnia sprzętu – kajaki, canoe, rowery, namioty; Villa Skomanda – hotel z restauracją, bungalow (8 komfortowych pokoi), 4-osobowe domki letniskowe oraz plac zabaw dla dzieci, sauna zewnętrzna, wiata biesiadna z grillem i miejscem ogniskowym, parking samochodowy i dużo zieleni. Wszystko na ogrodzonym terenie.
W pobliżu jest Kanał Augustowski, Puszcza Augustowska oraz wiedzie Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo.
Spotkanie z ratownikiem / instruktorem kajakarstwa – omówienie spraw organizacyjnych i zasad bezpieczeństwa na wodzie, instruktaż, regulamin.

11:30    Przejazd na miejsce rozpoczęcia spływu.

Spływ kajakowy Czarną Hańczą i Kanałem Augustowskim: Dworczysko – Mikaszówka  /12 km

Spływ przez “serce” Puszczy Augustowskiej, gdzie Czarna Hańcza wije się serpentyną w moczarowatej dolinie obrzeżonej lasem. W drugiej części rzeka nieco zwęża i silnie meandruje. Na koniec 2 km płynięcia Kanałem Augustowskim z dwiema zabytkowymi ręcznie obsługiwanymi śluzami (atrakcja!).
Po spływie powrót do Augustowa. Zakwaterowanie /od godz. 16.00/, nocleg.

21.06.2019

9:00 Przejazd na miejsce rozpoczęcia spływu.

Spływ kajakowy Marychą: Zelwa – Stanowisko  /20 km

Piękna trasa prawie dziką, wijącą się rzeką. Początkowo Marycha płynie wzdłuż rezerwatu Kukle a następnie jako rzeka graniczna Polski i Litwy. Na trasie znajduje się dużo naturalnych przeszkód w postaci powalonych drzew. Czasem trzeba wejść do wody bądź też na pnie by przepchnąć kajak. Stanowi to dodatkową atrakcję. Zachwycający krajobraz i brak zabudowań na szlaku. Od miejsca zakończenia spływu jest ok. 2 km do tzw. trójstyku tj. łączenia się granic Polski, Litwy i Białorusi.
Po spływie powrót do Augustowa.

19:00-21:00 relaks w saunie.

22.06.2019

9:00 Przejazd na miejsce rozpoczęcia spływu.

Spływ kajakowy Biebrzą: Sztabin – Jagłowo  /18 km

Malowniczy szlak o nieprzeciętnych walorach przyrodniczych Biebrzańskiego Parku Narodowego. Bogata szata roślina, mnogość ptactwa, zwierząt i owadów występujących w środowisku bagiennym. Trasa spływu nieuciążliwa i łatwa, pozbawiona przeszkód. Rzeka o charakterze nizinnym, z powolnym nurtem oraz licznymi zakolami i dużymi rozlewiskami. Na trasie niewiele miejsc do postoju.
Po spływie powrót do Augustowa.

19:00-21:00 relaks w saunie.

23.06.2019

Po śniadaniu wykwaterowanie.
9:00    Przejazd na miejsce rozpoczęcia spływu.

Spływ kajakowy Rospudą: Małe Raczki – Święte Miejsce /15 km

Atrakcyjne odcinki z ostrymi zakrętami, grodzącymi koryto rzeki drzewami i dużymi głazami w rzece przeplatają się z etapami spokojnymi, gdzie rzeka staje się łagodniejsza i pozbawiona przeszkód. W okresie letnim rzeka ma zdecydowanie łagodniejszy charakter. Dookoła piękny krajobraz! Koniec spływu w uroczysku Święte Miejsce, miejscu kultu religijnego i związanego z historią Jaćwingów i ich wodzem Skomandem.
Ok. 15.00 powrót do Augustowa.


Cena

849 zł /osoba         729 zł /dziecko do 12 lat w pokoju z 2 os.         799 zł /osoba 3-cia w pokoju
Opcja bungalow – w pokoju 2-osobowym

829 zł /osoba         759 zł /dziecko do 12 lat      /4 osoby w domku/
Opcja domek letniskowy 4-osobowy

729 zł /osoba         659 zł /dziecko do 12 lat
Opcja namiot – pole namiotowe SZOT


Cena zawiera

 • miejsce w 2-os. kajaku turystycznym polietylenowym CRUISER II / VISTA / HORIZON z wyposażeniem (wiosło, kamizelka asekuracyjna, miękkie siedzisko) – 4 dni
 • 3 noclegi – zgodnie z opcją
 • 3 x wyżywienie (śniadanie, gorąca obiadokolacja); dziecko do 12 lat – ½ porcji
 • codzienne transfery osób busem / autokarem z i do Bazy SZOT w Augustowie, zgodnie z programem
 • opieka ratownika wodnego / instruktora – 4 dni
 • korzystanie z sauny opalanej drewnem – 2 dni
 • ubezpieczenie NNW (AXA suma ubezpieczeniowa 10000 zł)
 • składka do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego w wys. 0 zł.

Parking samochodu na czas spływu w Bazie SZOT – Gratis.
Dla Stałych Gości – rabat.


Dodatkowo płatne

 • opłata miejscowa w Augustowie – 6 zł/osoba/3 doby,
 • karta wstępu do Biebrzańskiego Parku Narodowego – 6 zł/osoba; 3 zł/dziecko, młodzież ucząca się, emeryt,
 • dopłata do pokoju 1-osobowego w bungalowie – 120 zł/osoba/3 doby
 • w przypadku Opcji NAMIOT prysznice w Bazie SZOT dodatkowo płatne /5 zł /prysznic
 • dopłata do 1-os. kajaka SINGLE lub płynięcie pojedynczo – 20 zł /spływ 4 dni
 • dopłata do 1-os. kajaka CAROLINA – 80 zł /spływ 4 dni
 • zamiana na 2-os. kajak z laminatu Szot KOMFORT – minus 16 zł/osoba/spływ 4 dni
 • wypożyczenie namiotu igloo 2-os. – 89 zł/spływ + kaucja 50 zł
 • wypożyczenie karimaty – 12 zł/spływ
 • wypożyczenie wodoodpornego worka kajakowego 55l / wodoszczelnej beczki 3,5l/10,4l – 12 zł/spływ 4 dni + kaucja 50 zł
 • do nabycia w biurze: mapy szlaków kajakowych, wodoszczelne etui na telefon komórkowy, rękawiczki, czapki przeciwsłoneczne, płaszcze przeciwdeszczowe.

Informacje dodatkowe

 • Spływ polecany dla osób posiadających już podstawowe umiejętności pływania kajakiem. Uczestnicy spływów to osoby w różnym wieku, w parach lub pojedynczo, rodziny, studenci. Wszyscy, którzy chcą spędzić więcej czasu w kajaku, a także poznać nowych ludzi, przeżyć przygodę, pobyć z rodziną lub przyjaciółmi. Dla szukających bliskiego kontaktu z przyrodą.
 • Stan zdrowia uczestników musi umożliwiać udział w spływie kajakowym. Dzieci i młodzież mogą brać udział w spływie tylko pod opieką rodziców lub opiekunów.
 • Miejsca noclegowe:
  • Bungalow (drewniany) – pokoje 2 osobowe z dostawką – rozkładaną sofą. Wyposażenie: łazienka z prysznicem, lodówka, czajnik, pościel. Każdy pokój posiada oddzielne wejście przez werandę, wyposażoną w stolik i krzesła.
  • Domki letniskowe 4-osobowe z tarasami. Wyposażenie: łazienka z prysznicem, TV, lodówka, czajnik, pościel. Na parterze: wersalka, sofa, na poddaszu: 2 pojedyncze łóżka.
  • Pole namiotowe w Bazie SZOT, dostęp do toalet z umywalkami, prysznic dodatkowo płatny.
 • Doba hotelowa: od godz. 16.00 do godz. 11.00. Zameldowanie możliwe do godz. 23.00. Obiekt nie przyjmuje zwierząt domowych.
 • Wyżywienie – smaczne, domowe posiłki w restauracji Villi Skomanda. W pierwszym dniu obiadokolacja, w ostatnim – śniadanie.
 • Zapewniamy bezpieczne, wygodne 2-osobowe kajaki polietylenowe CRUISER II / VISTA / HORIZON. Dla rodzin z dzieckiem proponujemy kajaki 3-osobowe.
 • Impreza organizowana przy min. liczbie uczestników – 8 osób.
 • Atrakcje na miejscu: plac zabaw dla dzieci, wypożyczalnia rowerów i kijów do Nordic Walking, wiata biesiadna z miejscem na ognisko lub grilla, paletki do badmintona; ogrodzony teren z dużą przestrzenią zieleni, brzozowym podmokłym lasem brzozowym, niewielki staw z pomostem.
 • Należy zabrać ze sobą śpiwór, namiot i karimatę – tylko w przypadku OPCJI NAMIOT. Proponujemy zabrać również: przeciwsłoneczne nakrycie głowy, krem z filtrem UV, strój kąpielowy, lekkie obuwie turystyczne (sandały lub klapki), środek przeciw komarom na wieczór, ciepłe ubranie na wieczór, rękawiczki bez palców (np. rowerowe), kurtkę przeciwdeszczową z kapturem oraz przede wszystkim DOBRY HUMOR!

Istnieje także możliwość organizacji indywidualnego spływu kajakowego. Wówczas to Państwo decydujecie o trasie, terminie i ewentualnych innych świadczeniach na spływie – Cennik wypożyczenia sprzętu.


Proponujemy również

Lokalizacja


Spływy kajakowe z pasją, Czarna Hańcza, Rospuda, Kanał Augustowski
ul. Konwaliowa 2
Augustów 16-300, Polska

szot@szot.pl

+48 87 644 67 58

+48 601 146 703