City Break – 3 kraje

Augustów, Druskienniki, Grodno - Poczuj klimat gościnnej i niezwykłej Polski wschodniej, atrakcyjnej zielonej Litwy i Białorusi bez granic (ruch bezwizowy).

Augustów

Augustów

4 dni

do uzgodnienia

HB - śniadania, obiadokolacje

wycieczka zorganizowana

Błękitne jeziora, malownicze rzeki wtopione w krajobraz dziewiczych lasów oraz czyste, przesycone olejkami eterycznymi powietrze to gwarancja wspaniałego wypoczynku i niecodziennej przygody.

Więcej informacji o Litwie, Białorusi i ruchu bezwizowym TUTAJ.

Wycieczka Augustów city break szot.pl
Grodno visafree wycieczka jednodniowa SZOT
Grodno bez wizy - wycieczki, wizy na Białoruś SZOT
Wiosłuj i Pedałuj kajaki i rowery SZOT
Wycieczka Augustów city break szot.pl
Grodno bez wizy - wycieczki, wizy na Białoruś SZOT

Program

1 dzień

Przyjazd uczestników do Augustowa, zakwaterowanie.

AUGUSTÓW – stolica sportów wodnych i turystyki kajakowej. Miasto uzdrowiskowo-wypoczynkowe malowniczo położone nad rzeką Nettą i Kanałem Augustowskim. Otoczone sześcioma pięknymi jeziorami i rozległą Puszczą Augustowską, największym zwartym kompleksem leśnym w Europie. Dodatkowy atut miasta to fakt, iż leży ono na terenie Zielonych Płuc Polski. Niepowtarzalny urok miasta, czyste przesycone olejkami eterycznymi powietrze oraz moc atrakcji.

Zwiedzanie Augustowa z przewodnikiem – Rynek Zygmunta Augusta z kolumną króla, bazylika mniejsza Najświętszego Serca Jezusowego, bulwary nad rzeką Nettą, śluza Augustów na Kanale Augustowskim, wyciąg nart wodnych na Jeziorze Necko, amfiteatr i molo Radiowej Trójki.

Rejs statkiem Białej Floty po jeziorach i Kanale Augustowskim – trasa przebiega przez najpiękniejsze augustowskie jeziora i rzeki: Necko, Białe, Studzieniczne, rz. Netta, rz. Klonownica (najkrótsza rzeka w Polsce). W Przewięzi śluzowanie (spad – 0,86 m), następnie dopłynięcie do Studzienicznej – do tzw. Grądzika z kapliczką N.M.P, Sanktuarium Maryjne na wyspie, drewniany kościółek z 1847 r., cudowną studzienką i pomnikiem papieża Jana Pawła II na wyspie – przystanek – ok. 20 min. Powrót tą samą trasą do Portu Żeglugi.

Inne propozycje: spływ kajakowy Czarną Hańczą / Rospudą / Biebrzą / Marychą, indywidualna wycieczka rowerowa, rejs katamaranem itp.
Obiadokolacja, nocleg.

(możliwa organizacja kolacji biesiadnej w wiacie przy ognisku, z zabawą z akordeonistą lub uroczystej kolacji z dyskoteką)

2 dzień

Śniadanie (bufet szwedzki)
Wyjazd do Druskiennik na Litwie.

Druskienniki – uzdrowisko o wyjątkowych walorach leczniczych i wypoczynkowych, powietrze o wspaniałej jonizacji przesycone zapachem leśnych olejków eterycznych, źródła wody mineralnej oraz słynna druskiennicka BOROWINA.

Zwiedzanie – spacer deptakiem po parku zdrojowym, ozdobionym małymi fontannami z wodami mineralnymi oraz rzeźbami; muzeum m. K. Ciurlonisa – wielkiego malarza i kompozytora litewskiego, degustacja wód mineralnych, muzeum przyrodnicze „echo leśne”.
lub atrakcje:

Park Grūtas – znajdujący się niedaleko Druskiennik unikatowy park, położony na terenie Dzukijskiego Parku Narodowego, nad Jeziorem Gruto; wokół bagnisty krajobraz przypominający syberyjską tajgę. Największą atrakcją są sprowadzone z całego kraju pomniki przywódców ZSSR i litewskich działaczy komunistycznych, Rzeźby pomnikowe – relikty epoki sowieckiej rozmieszczone są wzdłuż trasy o długości dwóch kilometrów. Wieże strażnicze, fragmenty łagrów i inne szczegóły przypominają Sybir. Park Grūtas zajmuje powierzchnię 20 ha, eksponuje się tu 86 prac 46-ciu autorów. Na ogromnym terenie parku znajduje się jezioro, lunapark, mini zoo, restauracja a także pawilony, w których mieści się wystawa malarstwa i rzeźby, sala zebrań partyjnych i biblioteka. Sławny Park Grutas umieszczony został przez Lonely Planet na 4 miejscu wśród najbardziej dziwnych parków świata. Zwiedzaniem z audio przewodnikiem.

Rejs statkiem – do klasztornego zespołu architektonicznego w Liszkawie legendarnym Niemnem, płynącym w otoczeniu wysokich lasów i łąk. To tutaj toczyła się akcja powieści Elizy Orzeszkowej. Czas trwania: 3 godziny (w tym 1 godz. wycieczki z przewodnikiem po Liszkawie).

Aquapark w Druskiennikach to nowoczesny kompleks łaźni i rozrywek wodnych (B + C), o powierzchni 25 tys. mkw, Dla wygody zwiedzających pod jednym dachem urządzono imponujący kompleks łaźni, sektor rozrywek wodnych z wieżą do zjeżdżania, kawiarnie, bowling. Park oferuje mnóstwo sposobów spędzenia wolnego czasu i wypoczynku: 18 łaźni o tradycjach z różnych stron świata, najróżniejsze baseny (również basen z falami morskimi), imponujące zjeżdżalnie o długości ponad 600 metrów, wartką rzekę, jacuzzi, wodospady do masażu, salony urody i masażu, bary oraz kawiarnie.
Obiadokolacja, nNocleg.

3 dzień

Śniadanie (kontynentalne)

Przejazd do Grodna, odprawa paszportowo-celna w Druskiennikach.
Grodno – kiedyś zaliczane do wielkiej trójki kresowych miast Rzeczypospolitej Obojga Narodów obok Wilna i Lwowa. Do dziś zachowały się tu pamiątki wspólnej historii.
Wycieczka po Grodnie z przewodnikiem.
W programie m.in.:
zwiedzanie Kołożskoj Cerkwi, zamków królewskich Starego i Nowego, oglądanie zabudowy ulicy Zamkowej, wizyta w kościołach: Bernardyńskim i Farnym, w miejskim pałacu Stefana Batorego, oglądanie ulicy Sowieckiej, zwiedzanie parku Żylibera, „Grodzieńskiej Szwajcarii”, akademii medycznej, wizyta w muzeum Elizy Orzeszkowej.
Pożegnalna regionalna kolacja (poza hotelem).
Nocleg w hotelu.

4 dzień

Śniadanie (kontynentalne); wykwaterowanie.
Wyjazd autokarem do Polski przez Druskienniki i Augustów.


Cena

Cena uzależniona jest od liczby uczestników. Program może być dopasowany do życzeń grupy.

Lokalizacja


Spływy kajakowe z pasją, Czarna Hańcza, Rospuda, Kanał Augustowski
ul. Konwaliowa 2
Augustów 16-300, Polska

szot@szot.pl

+48 87 644 67 58

+48 601 146 703