Wycieczka szkolna na Pojezierzu Augustowskim – 3 dni

Zapraszamy grupy młodzieżowe na wycieczki połączone z warsztatami przyrodniczymi, spływem kajakowym, wycieczką rowerową, zwiedzaniem czy rejsem statkiem.

Augustów

Augustów

3 dni

Villa Skomanda

HB (śniadania, obiadokolacje)

zorganizowany

dla szkół podstawowych i średnich

Pojezierze Augustowskie – przepiękne miejsce płn.-wsch. Polski, zagubione wśród dziewiczych lasów Puszczy Augustowskiej; malownicze krajobrazy z lśniącymi w słońcu licznymi jeziorami i wijącymi się pośród lasów i łąk błękitnymi wstęgami rzeki.

Augustów – stolica sportów wodnych i turystyki aktywnej; miasto uzdrowiskowo-wypoczynkowe położone nad rzeką Nettą i Kanałem Augustowskim, na zachodnim skraju Puszczy Augustowskiej; pośród sześciu jezior.


Program

I dzień

Przyjazd do Augustowa, zakwaterowanie,
Spływ kajakowy rzeką Czarna Hańczą  /12 km
Wspaniała przygoda w kajaku na malowniczej rzece Czarnej Hańczy, przepływającej przez Puszczę Augustowską a początkowo również przez tereny Wigierskiego Parku Narodowego.Bardzo ciekawy odcinek rzeki z wysokimi, stromymi i zalesionymi brzegami. Dookoła piękny krajobraz!
Trasa spływu łatwa, rzeka dość szeroka kręta, porośnięta licznymi wodnymi roślinami z łagodnym nurtem ułatwiającym płynięcie. Na trasie wiele dogodnych miejsc na przystanek i kąpiel.
Czas trwania: ok 6 godz. (z przejazdami i postojem na trasie spływu, prowiant na spływ we własnym zakresie).
Kolacja
Dyskoteka

II dzień

Śniadanie
Wycieczka rowerowa “Wokół Jeziora Sajno”   /25 km
Wycieczka prowadzi przez niezwykle malownicze tereny położone nad brzegiem jeziora oraz ścieżkami otoczonymi wiekowymi lasami Puszczy Augustowskiej.
Na trasie przystanek – obiad
Powrót do Villi, czas wolny
Kolacja w wiacie z ogniskiem

III dzień

Śniadanie
Wyjazd grupy lub dodatkowy program i ewentualne przedłużenie pobytu.


Cena

Uzależniona jest od liczby osób oraz zakresu świadczeń.
Powyższy program jest tylko propozycją. Organizujemy biwaki i zapewniamy kompleksową obsługę grup dziecięcych i młodzieżowych według indywidualnych programów.

 

Przyjmujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym.


Cena zawiera

 • 2 noclegi w komfortowych pokojach 2-4 os. z łazienkami z prysznicem,
 • wyżywienie (śniadanie, obiadokolacja),
 • udział w spływie kajakowym: miejsce w 2-os. kajaku turystycznym z wyposażeniem (wiosło, kamizelka asekuracyjna, miękkie siedzisko), przejazd busami/autokarem, opieka instruktora rekreacji ruchowej – kajakarstwo i ratownika WOPR, bilet wstępu do Wigierskiego Parku Narodowego,
 • udział w wycieczce rowerowej: rower turystyczny KROSS, opieka przewodnika, serwis rowerowy,
 • ubezpieczenie NNW (AXA s.u. 20000zł),
 • do dyspozycji – sala z wyjściem na taras, wiata biesiadna, plac zabaw.

Informacje dodatkowe

 • Dla kogo: dla każdego, bez względu na wiek, kto ma ochotę trochę powiosłować i aktywnie wypocząć. Dla tych, którzy chcą spróbować przygody w kajaku.
 • Sprzęt turystyczny: kajaki – bezpieczne, wygodne i bardzo stabilne 2-osobowe SZOT Komfort, kamizelki asekuracyjne w różnych rozmiarach. Rowery turystyczne Kross, przeznaczone do jazdy po utwardzonych powierzchniach i leśnych ścieżkach, również z fotelikami dla dzieci.
 • Możliwość przedłużenia pobytu z 10% zniżką
 • Doba hotelowa – od 15.00 do 11.00 dnia następnego
 • Parking samochodowy ogrodzony – bezpłatny
 • Pozostałe propozycje spędzenia czasu – dodatkowo płatne.
 • Proponujemy zabrać ze sobą następujące rzeczy: przeciwsłoneczne nakrycie głowy, nieprzemakalny ubiór z nakryciem głowy (na wypadek opadów deszczu lub wiatru), lekkie obuwie turystyczne, np. sandały (przy wsiadaniu lub wysiadaniu z kajaka zachodzi konieczność postawienia stopy w wodzie), a przede wszystkim DOBRY HUMOR!

Proponujemy inne atrakcje:

 1. Wycieczka autokarowa po Pojezierzu Suwalsko – Augustowskim
  W programie: Augustów (rynek, Bazylika Mniejsza N.S.J., bulwary nad rzeką Nettą, wyciąg nart wodnych na jez. Necko), Wigierski Park Narodowy (Pokamedulski Zespół Klasztorny położony na półwyspie na jez. Wigry, wieża zegarowa, “eremy” mnichów), przejazd przez Suwałki (klasycystyczna zabudowa, polski biegun zimna), Suwalski Park Krajobrazowy (unikalne ukształtowanie terenu; Smolniki – turystyczne centrum parku, punkt widokowy, Góra Cisowa (256,4m). Obiad na trasie wycieczki.
 2. Wycieczka rowerowa “Wokół Jeziora:Białego i Studzienicznego” (ok. 27 km)
  Wycieczka prowadzi przez niezwykle malowniczy teren położony nad brzegami jezior, oraz ścieżkami otoczonymi wiekowymi lasami Puszczy Augustowskiej.
 3. Rejs statkiem po jeziorach augustowskich
  3-godzinny rejs po najpiękniejszych jeziorach i rzekach Augustowa, z przepłynięciem przez śluzę i 20-minutowym postojem w Studzienicznej (Sanktuarium Maryjne na wyspie, pomnik papieża Jana Pawła II)
 4. Zajęcia edukacyjne Przyroda Puszczy Augustowskiej
  Przejazd do Studzienicznej do Izby edukacji leśnej “W Puszczy Głuszca”. Leśna klasa wyposażona jest w stylowe “leśne” stoły i krzesła, liczne eksponaty leśne, fotografie prezentujące przyrodę Puszczy Augustowskiej, kominek, trofea myśliwskie, nagrodzone prace z konkursów plastycznych, leśne gry, plansze edukacyjne. Spacer ścieżką edukacyjną “Do Pomnika Leśnika” -drewniana kłądka wśród trzcin i zbiorowisk zarastającego jeziora.
 5. Gry i zabawy teambuildingowe
  Zajęcia prowadzone pod okiem instruktorów na plaży i w scenerii leśnej. Gry połączone ze wspaniałą zabawą, uczące współpracy w grupie; np.: Wieża Hanoi
  Zadanie wymagające niezwykłej koordynacji grupy i umiejętności logicznego myślenia. Zbudowaną z 5 różniących się wielkością elementów wieży, należy jak najszybciej przenieść z punktu A do punktu B przy pomocy przejściowego punktu C. Każdy element należy przenosić oddzielnie. Zabronione jest ustawianie większego elementu na mniejszym. Czy to w ogóle możliwe? Zapewniamy że tak.
  Narty drużynowe
  Tutaj najważniejsze jest zgranie i dobra koordynacja zespołu. Stojąc na dwóch kilkumetrowych, specjalnie przygotowanych nartach, zawodnicy mają za zadanie w jak najkrótszym czasie przebyć wyznaczony odcinek.

Inne atrakcje w okolicy:

 • przejażdżka Wigierską Kolejką Wąskotorową,
 • rejs statkiem Białej Floty po jeziorach augustowskich rejs gondolą lub katamaranem,
 • wyciąg nart wodnych na Jez. Necko,
 • jazda konna w stadninie na padoku lub w terenie,
 • spływ kajakowy Rospudą lub Kanałem Augustowskim,
 • jednodniowa wycieczka autokarowa do Wilna i Trok,
 • wycieczka piesza do Sanktuarium Maryjnego położonego na wyspie w Studzienicznej,
 • korty tenisowe,
 • miejski basen kryty,
 • kręgielnia,
 • tor kartingowy nad Jeziorem Necko

Aktywuj się na Pojezierzu Augustowskim !


Proponujemy również

Lokalizacja


Spływy kajakowe z pasją, wycieczki autokarowe, imprezy dla firm
ul. Konwaliowa 2
Augustów 16-300, Polska

szot@szot.pl

+48 87 644 67 58

+48 601 146 703