Komfortowy pakiet kajakowy we wrześniu 6 dni

Relaksująca Czarna Hańcza, zaskakująca Rospuda i fascynujący Kanał Augustowski z pokładu kajaka; komfortowe noclegi w Villi Skomanda; 6 dni – 77 km.

Augustów

Augustów

6 dni

77 km

Villa Skomanda

HB: śniadania, obiadokolacje

zorganizowany

łatwy

Dla tych którzy mają jeszcze wakacje; nie lubią tłumów na rzekach lub nie zdążyli jeszcze odpocząć. A przede wszystkim dla tych, którzy preferują aktywny wypoczynek w wygodnym wydaniu.
Wrzesień to wymarzona pora na spływy kajakowe pośród lasów Puszczy Augustowskiej w pięknych złoto-pomarańczowych kolorach i otoczeniu dzikiej przyrody. O tej porze nie ma tutaj tylu turystów, co w lipcu, czy sierpniu.
Dołącz do nas, wsiądź w kajak i poczuj spokojny oddech natury po gwarnym lecie na szlakach kajakowych.
Po spływie delektuj się wyśmienitą kuchnią Villi Skomanda.

Zakwaterowanie
: pokój 2-osobowy lub 4-osobowy domek letniskowy w Villi Skomanda lub pole namiotowe w Bazie SZOT.
Wyżywienie: HB – śniadania, obiadokolacje.


Program

1 dzień

przyjazd uczestników do Villi Skomanda w Augustowie, gdzie znajduje się Baza SZOT (dojazd – mapa) – biuro, wypożyczalnia sprzętu wodnego, komfortowe pokoje w Villi Skomanda, restauracja, domki letniskowe, plac zabaw dla dzieci, sauna zewnętrzna, wiata biesiadna, ogrodzony parking samochodowy.
Obiadokolacja.
Nocleg.

2 dzień

Śniadanie /bufet szwedzki/
Przejazd nad Jezioro Wigry do Przystani kajakowej Wigry SZOT. Krótkie indywidualne zwiedzanie Pokamedulskiego Zespołu Klasztornego, gdzie w 1999 roku odpoczywał Papież Jan Paweł II. Stąd piękny widok na panoramę Jeziora Wigry.
Spływ kajakowy Czarną Hańczą: Wigry – Wysoki Most /16 km
Początek spływu na Jeziorze Wigry, na terenie Wigierskiego Parku Narodowego, dalej wpływamy na niewielkie Jezioro Postaw. Następnie meandrującą pośród wysokich trzcin rzekę Czarną Hańczę. Po drodze mijamy niewielkie wioski. Na rzece rozwidlenia, małe wysepki porośnięte trawą.
Po spływie przejazd do Villi Skomanda.
Obiadokolacja.
Nocleg.

3 dzień

Śniadanie /bufet szwedzki/
Spływ kajakowy Czarną Hańczą: Wysoki Most – Frącki /13 km
Ciekawy i bardzo łagodny odcinek rzeki z wysokimi, stromymi i zalesionymi brzegami. Początkowo nurt szybki lecz bezpieczny, dalej nieco słabszy. Na trasie częste zakola, rozwidlenia nurtu i rozlewiska porośnięte trzciną. Rzeka dość szeroka, porośnięta licznymi wodnymi roślinami; piękne widoki.
Po spływie przejazd do Villi Skomanda.
Obiadokolacja, wieczorem ognisko z kiełbaskami.
Nocleg.

4 dzień

Śniadanie /bufet szwedzki/
Spływ kajakowy Czarną Hańczą i Kanałem Augustowskim: Okółek – Mikaszówka /16 km
Początkowo płyniemy pośród łąk z wysokimi trawami porastającymi brzegi rzeki, bez przeszkód i powalonych drzew. Dalej przepływamy przez “serce” Puszczy Augustowskiej, gdzie rzeka wije się serpentyną w moczarowatej dolinie obrzeżonej lasem. Dość szybki ale bezpieczny nurt ułatwiający płynięcie; rzeka kręta, miejscami powalone przez bobry drzewa, dające się opłynąć. Na koniec 2-kilometrowy odcinek Kanału Augustowskiego z dwiema zabytkowymi ręcznie obsługiwanymi śluzami (atrakcja!). W Mikaszówce warto odwiedzić drewniany kościółek zbudowany w tradycyjnym puszczańskim stylu.
Po spływie przejazd do Villi Skomanda.
Obiadokolacja.
Nocleg.

5 dzień

Śniadanie /bufet szwedzki/
Spływ Rospudą: Małe Raczki – Święte Miejsce /15 km
Atrakcyjne odcinki z ostrymi zakrętami, grodzącymi koryto rzeki drzewami i dużymi głazami w rzece przeplatają się z etapami spokojnymi, gdzie rzeka staje się łagodniejsza i pozbawiona przeszkód. W okresie letnim rzeka ma zdecydowanie łagodniejszy charakter. Na trasie spływu dwa niezwykłe miejsca do odwiedzenia: ruiny pałacu Paca w Dowspudzie i uroczysko Święte Miejsce – miejsce kultu religijnego.
Po spływie przejazd do Villi Skomanda.
Obiadokolacja.
Nocleg.

6 dzień

Śniadanie /bufet szwedzki/
Spływ Rospudą: Święte Miejsce – „Goła Zośka” /17 km
Wpływamy w Dolinę Rospudy, gdzie rzeka meandruje przez bagniste łąki otoczone liściastymi lasami Puszczy Augustowskiej. Wysokie trzciny porastające brzegi sprawiają wrażenie, że płynie się bardzo długim i krętym korytarzem. W końcowej części, po połączeniu się z rzekami Szczeberką i Blizną, Rospuda staje się szeroka i powolna, woda jest prawie czarna, w wielu miejscach wystają ponad powierzchnię omszałe gałęzie. Otaczające bagniste liściaste lasy są ciemne i sprawiają nieco “amazońskie” wrażenie. Rzeka Rospuda wpada do jeziora o tej samej nazwie.
Po spływie przejazd do Villi Skomanda.
Obiad.
Wyjazd uczestników lub przedłużenie pobytu.


Cena

1229 zł /osoba  999 zł /dziecko do 12 lat*
Opcja – noclegi w Villi Skomanda w pokoju 2-os. w Augustowie
*dziecko w pokoju z rodzicami

1099 zł /osoba**   1029 zł/dziecko do 12 lat**
Opcja – noclegi w domku letniskowym, Baza SZOT w Augustowie
**4 osoby w domku

829 zł /osoba  769 zł / dziecko do 12 lat
Opcja – noclegi na polu biwakowym w Augustowie


Cena zawiera

 • miejsce w 2-os. kajaku turystycznym z wyposażeniem (wiosło, kamizelka asekuracyjna, miękkie siedzisko),
 • 5 noclegów – zgodnie z opcją wyżywienie (5 x śniadanie, 6 x gorąca obiadokolacja); dziecko do 12 lat – ½ porcji,
 • ognisko z kiełbaskami opieka ratownika/instruktora,
 • karta wstępu do Wigierskiego Parku Narodowego,
 • śluzowania na Kanale Augustowskim (2 na szlaku),
 • codzienne transfery osób z i do Villi Skomanda w Augustowie,
 • ubezpieczenie NNW (AXA s. u. 5000 zł),
 • składka do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego w wys. 0 zł.

Parking samochodu na czas spływu – Gratis.
Dla Stałych Gości – rabat.


Dodatkowo płatne

 • dopłata do 1-os. kajaka SINGLE lub płynięcie pojedynczo – 55 zł,
 • dopłata do 1-os. kajaka CAROLINA – 70 zł,
 • dopłata do pokoju dla 1 osoby – 350 zł/spływ,
 • wypożyczenie wodoodpornego worka kajakowego 55l / wodoszczelnej beczki 3,5l/10,4l – 15 zł/spływ,
 • opłata miejscowa – 10 zł/osoba,
 • korzystanie z sauny – ok. 100 zł/grupa,
 • do nabycia w biurze: mapy szlaków kajakowych, wodoszczelne etui na telefon komórkowy, rękawiczki, czapki przeciwsłoneczne, płaszcze przeciwdeszczowe

Informacje dodatkowe

 • Uczestnikiem spływu może zostać każdy, bez względu na wiek i kondycję, kto ma ochotę aktywnie wypocząć i powiosłować. Uczestnicy to osoby w różnym wieku, w parach lub pojedynczo, rodziny z dziećmi, studenci. Wszyscy, którzy chcą aktywnie spędzić czas pośród pięknej przyrody, a także poznać nowych ludzi, przeżyć przygodę, pobyć z rodziną lub przyjaciółmi.
 • Stan zdrowia uczestników musi umożliwiać udział w spływie kajakowym. Dzieci i młodzież mogą brać udział w spływie tylko pod opieką rodziców lub opiekunów.
 • Zakwaterowanie – komfortowe 2-4 osobowe pokoje w Villi Skomanda lub 4-osobowe domki letniskowe z łazienkami, lodówkami, tarasami lub na polu namiotowym przy Villi Skomanda. Na miejscu: plac zabaw dla dzieci, sauna, wiata biesiadna z miejscem na ognisko, wypożyczalnia rowerów, teren ogrodzony, prysznice (dodatkowo płatne).
 • Wyżywienie – smaczne, domowe posiłki regionalnej kuchni w restauracji Villi Skomanda. W pierwszym i ostatnim dniu obiadokolacja.
 • Zapewniamy najlepsze kajaki 1-, 2- lub 3-osobowe.
 • Impreza organizowana przy min. liczbie uczestników – 8 osób.
 • Możliwość dodatkowego noclegu przed i po spływie w Villi Skomanda / domkach letniskowych w Bazie SZOT – cena z rabatem.
 • Możliwe skrócenie pobytu.
 • Na spływ proponujemy zabrać również: lekkie obuwie turystyczne – sandały / klapki / buty do wody, środek przeciw komarom na wieczór, bluzy polarowe i ciepłe ubranie na wieczór, rękawiczki bez palców (np. rowerowe), kurtkę przeciwdeszczową z kapturem oraz przede wszystkim DOBRY HUMOR!

Lokalizacja


SZOT – spływy kajakowe z pasją
ul. Konwaliowa 2
Augustów 16-300, Polska

szot@szot.pl

+48 87 644 67 58

+48 601 146 703