Jesienny spływ kajakowy

Wyrwij się z codzienności jesienią! Wskocz w kajak i zasil się lasem! Las Cię uspokoi i wyciszy. Zadzwoń i zarezerwuj termin tel. +48 601 146 703

Augustów

Augustów

spływ jednodniowy

10 - 15 km

z możliwością noclegu

z możliwością wyżywienia

spływ indywidualny

łatwa

Pojezierze Augustowskie – piękna kraina północno-wschodniej Polski, otulona dziewiczymi lasami Puszczy Augustowskiej. Malownicze krajobrazy z lśniącymi w słońcu licznymi jeziorami i wijącymi się pośród lasów i łąk błękitnymi wstęgami rzek.

Jesienne kajakowanie to doskonałe połączenie aktywności z podziwianiem pięknego, rumieniącego się, czerwono-złotego krajobrazu Zielonych Płuc Polski. Dookoła kojąca cisza, rześkie powietrze i dotyk przyrody. Na szlakach kajakowych o tej porze króluje fauna i flora.

Spływy kajakowy dostarczy mnóstwo pozytywnej energii. Podziwiaj Złotą Jesień, ciesz się kolorowym jesiennym krajobrazem.

Proponujemy nocleg z rabatem na terenie Bazy SZOT, w Villi Skomanda, przed i/lub po spływie – konieczna wcześniejsza rezerwacja.

Polecamy też skorzystanie z pełnego pakietu jesiennego, dostępnego tutaj.

Zadzwoń i zarezerwuj termin – tel.  +48 601 146 703

Jesienne spływy kajakowe szot spływy z pasją
Jesienne spływy kajakowe szot spływy z pasją
Jesienne spływy kajakowe szot.pl
Jesienne spływy kajakowe szot spływy z pasją

Program

1. CZARNA HAŃCZA – trasa łatwa

Rzeka płynie tu nieśpiesznie wśród wysokich porośniętych lasem Puszczy Augustowskiej brzegów, bez przeszkód na trasie. Wspaniałe widoki i chillout gwarantowany 😉

Trasa polecana dla początkujących kajakarzy, płynięcia z małymi dziećmi a także dla amatorów spokojnego wiosłowania.

Wysoki Most – Frącki    /12 km

9.00 – spotkanie w Bazie SZOT w Augustowie; formalności, odprawa

9.30 – wyjazd na szlak do Wysokiego Mostu

Urokliwy i łagodny odcinek rzeki, początkowo z wysokimi, stromymi dalej płaskimi zalesionymi brzegami. Nurt nieśpieszny, bezpieczny, rzeka w wielu miejscach płytka, krystalicznie czysta woda. Na trasie częste zakola, rozwidlenia nurtu i rozlewiska porośnięte trzciną. Rzeka średnio szeroka, porośnięta licznymi wodnymi roślinami. Spływ rozpoczynamy na terenie Wigierskiego Parku Narodowego, przez który płyniemy około 2,5 km. Dalej mijamy kilka niewielkich wsi a także Majorkę nad Czarną Hańczą z małą gastronomią. Piękne widoki, dogodne miejsca na przystanek i kąpiel w rzece. Na trasie można spotkać babcie i mieszkańców sprzedających lokalne pyszne jagodzianki na brzegu rzeki. Koniecznie trzeba spróbować, na kajaku smakują wyśmienicie!

Czas płynięcia: ok. 3,5 godzin.

14.30 – odbiór z Frącek i transport powrotny do Augustowa

 

2. ROSPUDA …dla spragnionych wrażeń

Bystra i zaskakująca rzeka Rospuda o zróżnicowanym charakterze. Płynie przecinając osiem pięknych jezior i Puszczę Augustowską. Od jesieni do wiosny polecana kajakarzom posiadającym doświadczenie kajakarskie. Latem Rospuda jest nieco łagodniejsza, jednak na szlaku są atrakcje w postaci dużych głazów, kamienistego dna rzeki i przewalonych drzew.

Trasa polecana dla tych, którzy już pływali kajakiem i oczekują więcej przygody i zabawy.

Małe Raczki – Święte Miejsce    /15 km

8.00 – spotkanie w Bazie SZOT w Augustowie; formalności, odprawa

8.30 – wyjazd na szlak do Małych Raczek

Atrakcyjne odcinki z ostrymi zakrętami, grodzącymi koryto rzeki drzewami i dużymi głazami w rzece przeplatają się z etapami spokojnymi, gdzie rzeka staje się łagodniejsza i pozbawiona przeszkód. W okresie letnim rzeka ma zdecydowanie łagodniejszy charakter. Na trasie spływu dwa niezwykłe miejsca do odwiedzenia: ruiny pałacu Paca w Dowspudzie i uroczysko Święte Miejsce – miejsce kultu religijnego.

Czas płynięcia: ok. 4 godzin.

15.00 – odbiór ze Świętego Miejsca i transport powrotny do Augustowa.

 

3. KANAŁ AUGUSTOWSKI – wodny cud natury

To propozycja dla każdego – małych i dużych, tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę w kajaku, uatrakcyjnić swój pobyt wakacyjny, lub nie mają czasu na dłuższe wyprawy.

Trasa łatwa, dostępna dla początkujących i do płynięcia z małymi dziećmi. Kanał Augustowski wraz z Czarną Hańczą to jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce.

Gorczyca – Swoboda    /10 km

9.00 – spotkanie w Bazie SZOT w Augustowie; formalności, odprawa

9.30 – wyjazd na szlak do Gorczycy.

Unikatowa w skali światowej arteria wodna, która łączy w sobie siły twórcze przyrody i geniusz ludzki. Od 1968 r. należy do zabytków polskiej kultury technicznej. Region przygraniczny Kanału jest miejscem, w którym łączą się granice trzech państw – Polski, Białorusi i Litwy.

Spływ w otoczeniu lasów Puszczy Augustowskiej. Najcenniejszy zabytek północno-wschodniej Polski, który w 2009 roku otrzymał Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej za Szlak Papieski a w 2015 został jednym z “7 Nowych Cudów Polski”.

Trasa łatwa, pozbawiona nurtu, początkowo wąskie i płytkie jezioro Gorczyckie, dalej malownicza droga wodna otoczona zwisającymi do wody krzewami i lasami. Na trasie długi odcinek tzw. Kanału Czarnobrodzkiego i zabytkowa, ręcznie obsługiwana śluza Swoboda.

Czas płynięcia: ok. 2,5 godzin.

13.30 – odbiór ze Swobody i transport powrotny do Augustowa.


Cena

Czarna Hańcza i Rospuda:

65 zł / osoba w dwu- lub trzyosobowym kajaku polietylenowym

80 zł / osoba w jednoosobowym kajaku polietylenowym CAROLINA

50 zł / dziecko do 12 lat w dwu- lub trzyosobowym kajaku

Kanał Augustowski:

45 zł / osoba w dwu- lub trzyosobowym kajaku polietylenowym

55 zł / osoba w jednoosobowym kajaku polietylenowym CAROLINA

35 zł / dziecko do 12 lat w dwu- lub trzyosobowym kajaku

 

Przyjmujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym.


Cena zawiera

 • miejsce w kajaku z wyposażeniem: wiosło Dr Kajak, kamizelka asekuracyjna, miękkie siedzisko
 • transport osób i kajaków z Bazy SZOT na miejsce rozpoczęcia spływu
 • transport powrotny z miejsca zakończenia spływu do Bazy SZOT
 • opłata wodowania
 • instruktaż przed spływem

Parking samochodu w Bazie SZOT w Augustowie – bezpłatnie.


Dodatkowo płatne

 • opłata za przewóz psa /kota – 20 zł lub w przypadku dużego zwierzaka potrzebującego większej powierzchni na podłodze samochodu – 45 zł. Niektóre busy nie posiadają dużej przestrzeni pomiędzy siedzeniami i należy wziąć pod uwagę komfort pozostałych podróżnych jadących jednym transportem. Piesków i kotków NIE PRZEWOZIMY na siedzeniach samochodów. NIE WYPOŻYCZAMY kamizelek i siedzisk dla zwierzaków. Zwierzaki NIE MOGĄ PŁYWAĆ w kajakach polietylenowych na miękkich siedzeniach.
 • ubezpieczenie NNW (suma ubezpieczenia 20000 zł) – 2 zł /osoba /dzień. Wykupienie ubezpieczenia możliwe najpóźniej 1 dzień przed spływem.
 • wypożyczenie wodoodpornego worka do kajaka (55 l) lub wodoszczelnej beczki (3,5l, 10,4l) – 6 zł /spływ (+ kaucja 50 zł)
 • wypożyczenie fartucha kajakowego – 3 zł /spływ  (tylko do kajaków: CRUISER II, HORIZON, CAROLINA, SINGLE)
 • do nabycia w biurze: mapy szlaków kajakowych, rękawiczki, płaszcze przeciwdeszczowe, czapki przeciwsłoneczne, wodoszczelne etui na telefon

Po spływie zapraszamy do restauracji Villi Skomanda na obiad z rabatem kajakowym -7%


Informacje dodatkowe

 • Udział w spływie należy wcześniej zarezerwować – tel.  +48 601 146 703 lub mailowo: szot@szot.pl do dnia poprzedzającego spływ do godz. 15.00. Spływy odbywają się przy min. liczbie 7 uczestników.
 • Zbiórka uczestników zawsze odbywa się pół godziny przed planowym wyjazdem na szlak. W tym czasie załatwiamy formalności, objaśniamy trasę i zasady bezpieczeństwa na wodzie.
 • UWAGA! Udział w spływie jednodniowym odbywa się na własną odpowiedzialność uczestników zgodnie z regulaminem spływów jednodniowych. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć tylko pod opieką osób dorosłych.
 • W okresie wakacyjnym spływy jednodniowe odbywają się codziennie. Liczba miejsc jest ograniczona. W pozostałym okresie w zależności od chętnych. Spływy kajakowe organizujemy przez cały rok.
 • Dla rodzin z dzieckiem do ok. 9 lat proponujemy 3-osobowe kajaki CRUISER III
 • W przypadku 3 osób dorosłych proponujemy 3-osobowe kajaki FAMILY lub TERCET
 • Osobom, które już pływały kajakiem i oczekują więcej przygody i zabawy proponujemy trasę o średnim stopniu trudności – Rospuda.
 • Oferujemy również indywidualną organizację spływu jednodniowego z opieką instruktora / ratownika wodnego. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
 • W celu organizacji spływów dla grup młodzieżowych i firm prosimy o kontakt z biurem.
 • Na spływ proponujemy zabrać ze sobą
  • napoje i prowiant na drogę, po sezonie wakacyjnym stanice i bary na szlaku są nieczynne,
  • kurtkę lub płaszcz przeciwdeszczowy z kapturem,
  • ubiór na cebulkę (wielowarstwowy) wraz z ciepłym polarem,
  • koniecznie ubranie na zmianę. UWAGA! podczas transportu busem / autokarem wymagamy suchego ubrania!
  • rękawiczki bez palców (np. rowerowe), jeśli ktoś chce ściskać drążek wiosła zbyt mocno,
  • oraz przede wszystkim DOBRY HUMOR! 😉

Proponujemy również

Lokalizacja


Spływy kajakowe z pasją, wycieczki autokarowe, imprezy dla firm
ul. Konwaliowa 2
Augustów 16-300, Polska

szot@szot.pl

+48 87 644 67 58

+48 601 146 703