Jesienny spływ kajakowy

Wyrwij się z codzienności jesienią! Wskocz w kajak i zasil się lasem! Las Cię uspokoi i wyciszy.

Baza SZOT

Baza SZOT

spływ jednodniowy

10 - 15 km

z możliwością noclegu

z możliwością wyżywienia

spływ indywidualny

łatwa

Pojezierze Augustowskie – piękna kraina północno-wschodniej Polski, otulona dziewiczymi lasami Puszczy Augustowskiej. Malownicze krajobrazy z lśniącymi w słońcu licznymi jeziorami i wijącymi się pośród lasów i łąk błękitnymi wstęgami rzek.

Jesienne kajakowanie to doskonałe połączenie aktywności z podziwianiem pięknego, rumieniącego się, czerwono-złotego krajobrazu Zielonych Płuc Polski. Dookoła kojąca cisza, rześkie powietrze i dotyk przyrody. Na szlakach kajakowych o tej porze króluje fauna i flora.

Spływy kajakowy dostarczy mnóstwo pozytywnej energii. Podziwiaj Złotą Jesień, ciesz się kolorowym jesiennym krajobrazem.

Proponujemy nocleg z rabatem na terenie Bazy SZOT, w Villi Skomanda, przed i/lub po spływie – konieczna wcześniejsza rezerwacja.

Polecamy też skorzystanie z pełnego pakietu jesiennego, dostępnego tutaj.

 

Najpiękniejsze szlaki kajakowe Augustów szot.pl
Jesienne spływy kajakowe szot.pl
Jesienne spływy kajakowe szot.pl

Terminy

WRZESIEŃ 2019 Rezerwuj
PAŹDZIERNIK 2019 Rezerwuj
LISTOPAD 2019 Rezerwuj

Program

CZARNA HAŃCZA – pełen relaks

Trasa dostępna dla początkujących i do płynięcia z małymi dziećmi. Rzeka dosyć szeroka o łagodnym nurcie ułatwiającym płynięcie, łagodne zakola i zakręty, miejscami przewalone drzewa dające się opłynąć.

Dworczysko – Rygol   /10 km

Najpiękniejszy odcinek Czarnej Hańczy, wiodący przez „serce” Puszczy Augustowskiej – drugiego, co do wielkości w kraju kompleksu leśnego. Rzeka wije się serpentyną na przemian pośród malowniczych borów i bagnistych łąk puszczańskich wsi.
Trasa dostępna dla początkujących i do płynięcia z dziećmi. Rzeka dosyć szeroka o łagodnym nurcie ułatwiającym płynięcie, łagodne zakola i zakręty, miejscami przewalone drzewa dające się opłynąć. Na trasie dogodne miejsca na przystanek i odpoczynek.
Czas trwania: ok. 3 godz. rekreacyjnego płynięcia.

CENA: 55 zł / osoba           50 zł / dziecko do 12 lat

10:30 – spotkanie w Bazie SZOT w Augustowie.

ROSPUDA …dla spragnionych wrażeń

Malownicze odcinki rzeki o zróżnicowanym charakterze, od prawie górskiej rzeki o wysokich, często zalesionych brzegach i przełomach z kamienistym dnem – do wolno płynącej wśród szuwarów rzeki nizinnej o zabagnionych brzegach. Przeszkody w postaci kamienistych płycizn z szybkim prądem oraz drzewa grodzące koryto rzeki, dla niektórych stanowią utrudnienia, zaś dla wprawionych wodniaków jest to dodatkowa atrakcja w czasie spływu.

Małe Raczki – Święte Miejsce    /15 km

Malowniczy odcinek rzeki o zróżnicowanym charakterze. Od prawie górskiej rzeki o wysokich, często zalesionych brzegach i przełomach z kamienistym dnem – do wolno płynącej wśród szuwarów rzeki nizinnej o zabagnionych brzegach. Płycizny z dużymi głazami i szybkim nurtem oraz drzewa grodzące koryto rzeki, dla niektórych stanowią utrudnienia, zaś dla wprawionych wodniaków jest to dodatkowa atrakcja w czasie spływu.
Trasę proponujemy nieco doświadczonym kajakarzom. Na trasie dogodne miejsca na przystanek i odpoczynek.
Czas trwania: ok. 5 godz. rekreacyjnego płynięcia.

CENA: 55 zł / osoba           50 zł / dziecko do 12 lat

9.00 – spotkanie w Bazie SZOT w Augustowie.


Cena zawiera

 • miejsce w 2-os. kajaku SZOT Komfort z wyposażeniem (wiosło, kamizelka asekuracyjna, miękkie siedzisko)
 • przejazd z Augustowa na miejsce rozpoczęcia spływu i przejazd powrotny z miejsca zakończenia, zgodnie z programem
 • opłaty wodowań

Parking samochodu w Bazie SZOT – gratis.


Dodatkowo płatne

 • dopłata do 1-os. kajaka SZOT Single lub płynięcia pojedynczo – 10 zł,
 • dopłata do 1-osobowego kajaka polietylenowego Carolina – 20 zł,
 • w przypadku rodzin z jednym dzieckiem do ok. 9 lat proponujemy 3-os. kajaki Prijon Cruiser III,
 • w przypadku 3 osób dorosłych proponujemy 3-os. kajaki Family oraz Tercet,
 • wypożyczenie profesjonalnego wodoodpornego worka do kajaka (55 l) – 5 zł/dzień lub wodoszczelnej beczki (2,5l, 4l) – 5 zł/spływ (+ kaucja 50 zł)
 • istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia NNW (suma ubezpieczenia 10000 zł) – 3 zł/osoba/dzień. W biurze PT SZOT,
 • do nabycia w biurze: mapy szlaków kajakowych, płaszcze przeciwdeszczowe, czapeczki przeciwsłoneczne, wodoszczelne etui na telefon.

Informacje dodatkowe

 • Udział w spływie należy wcześniej zarezerwować – tel. kom. +48 601 146 703 lub pod e-mail: szot@szot.pl. Zgłoszenia telefoniczne przyjmujemy do dnia poprzedzającego spływ do godz. 20:00.
 • Przed spływem objaśniamy trasę i zasady bezpieczeństwa na wodzie.
 • Udział w spływie odbywa się na własną odpowiedzialność uczestników. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć tylko pod opieką osób dorosłych.
 • Dla tych, którzy wcześniej nie siedzieli w kajaku proponujemy krótkie trasy z opieką instruktora. Rezerwacja w biurze lub telefonicznie.
 • Proponujemy zabrać ze sobą: napoje i prowiant na drogę, przeciwsłoneczne nakrycie głowy, lekkie obuwie turystyczne, strój kąpielowy, rękawiczki bez palców (np. rowerowe), płaszcz przeciwdeszczowy, ubranie na zmianę (na wszelki wypadek), oraz przede wszystkim DOBRY HUMOR! 😉

Proponujemy również

Lokalizacja


Spływy kajakowe z pasją, Czarna Hańcza, Rospuda, Kanał Augustowski
ul. Konwaliowa 2
Augustów 16-300, Polska

szot@szot.pl

+48 87 644 67 58

+48 601 146 703