Jednodniowy zimowy spływ kajakowy

Zimowe spływy kajakowe dostarczają niesamowitych wrażeń i dreszczyku emocji. Zapraszamy na łatwe odcinki Czarnej Hańczy - jednodniowe lub w pakietach weekendowych.

Baza SZOT

Baza SZOT

1 dzień

12 - 15 km

-

-

zorganizowany

umiarkowanie trudna

Pojezierze Augustowskie – przepiękne miejsce, zagubione wśród dziewiczych lasów Puszczy Augustowskiej, również zimą stwarza wyjątkowo atrakcyjne warunki do pływania kajakiem.

Dookoła bajkowa sceneria lasów Puszczy Augustowskiej pokrytych białym puchem lśniącym w słońcu.
Zwisające czapy zmrożonego śniegu na brzegach rzeki często utrudniają zatrzymanie i wyjście z kajaka. Jednak urzekające widoki i niecodzienne emocje rekompensują wszystkie niedogodności zimowego kajakowania. Rano dodatkowo nastroju tajemniczości dostarcza mgła unosząca się na wodą.

Zimą, kiedy spada aktywność fizyczna, Twój organizm potrzebuje ruchu na świeżym powietrzu. Zimowe kajakowanie to doskonałe połączenie aktywności z podziwianiem pięknego krajobrazu Zielonych Płuc Polski. Dookoła kojąca cisza, rześkie powietrze i dotyk przyrody. Na szlakach kajakowych o tej porze króluje fauna i flora. Jeśli pływamy nie hałasując, mamy możliwość bliskiego spotkania z bobrem, wydrą, sarną, lisem czy łosiem.

To nieprawda, że spływy kajakowe to atrakcja na lato i ciepłe dni. Jeśli mróz nie utrzymuje się zbyt długo rzeki nie zamarzają. Warunki na wodzie są wówczas odmienne od tych w lato. Przede wszystkim poziom wody jest wyższy a nurt zdecydowanie szybszy (niesamowita atrakcja!). Przy zachowaniu środków ostrożności, płynięciu w bezpiecznych odległościach, czytaniu wody i zwracaniu uwagi na przeszkody spływy nie są niebezpieczne. Jednak uczestnikami spływów zimowych powinny być osoby, które posiadają już doświadczenie w pływaniu kajakiem.

Spływy zimowe odbywają się w niewielkich grupach, ok. 6-10 os., z opieką instruktora lub ratownika, sprawdzonymi odcinkami rzek, najczęściej Czarną Hańczą, ewentualnie bystrzejszą Rospudą.

Zimowy spływ kajakowy SZOT
Zimowy spływ kajakowy SZOT
Zimowy spływ kajakowy PT SZOT

Program

Kilkugodzinny spływ kajakowy

Czarna Hańcza 12 km lub 15 km

Wyjazd na spływ – godz. 9.30, powrót – ok. godz. 15.00

 

Zapraszamy w każdy zimowy weekend!    (jeśli rzeka nie zamarznie :))


Cena zawiera

  • miejsce w 2-osobowym kajaku z wyposażeniem (wiosło, kamizelka asekuracyjna, miękkie wodoodporne siedzisko),
  • przejazd z Augustowa do miejsca startu i z powrotem po zakończeniu spływu,
  • opieka instruktora RR/kajakarstwo lub ratownika WOPR,
  • gorąca herbata,
  • parking samochodu na czas spływu.

Proponujemy również

Lokalizacja


Spływy kajakowe z pasją, Czarna Hańcza, Rospuda, Kanał Augustowski
ul. Konwaliowa 2
Augustów 16-300, Polska

szot@szot.pl

+48 87 644 67 58

+48 601 146 703