4 rzeki Pojezierza Augustowskiego – spływy KOMFORT 8 dni

Czarna Hańcza i Kanał Augustowski, Rospuda, Biebrza i Marycha – spływ kajakowy zorganizowany, noclegi w bungalowie Villi Skomanda w Augustowie, 8 dni /6 dni spływu. TERMINY '2020

Wigry

Stanowisko

8 / 6 dni

97 km

Baza SZOT w Augustowie

HB - śniadania, obiadokolacje

zorganizowany / z opieką ratownika

różne stopnie trudności

Odkryj piękno czterech rzek Pojezierza Augustowskiego i ich zróżnicowane charaktery.Wybierz jedną imprezę kajakową w komfortowej opcji. Augustowskie noce…
A dni w kajaku pośród dzikiej przyrody.

 • Królowa rzek Pojezierza Augustowskiego – Czarna Hańcza meandruje pośród łąk i borów Puszczy Augustowskiej. Leniwy relaks w otoczeniu fantastycznych krajobrazów i zapachu lasu.
 • Kanał Augustowski – wodny cud natury i rąk ludzkich, malowniczo wtopiony w lasy puszczańskie. Zabytkowe , ręcznie obsługiwane śluzy pamiętają zamierzchłe czasy i stanowią dziś niesamowitą atrakcję dla kajakarzy.
 • Piękna i zaskakująca rzeka Rospuda płynie wśród wysokich, zalesionych brzegów, pokonując gdzieniegdzie przełomy z kamienistym dnem i głazami. Miejscami ma nurt spokojny, gdzie płytko płynie pośród porośniętych szuwarami brzegów. Przecina urokliwe jeziora. Tylko kajakiem możesz przepłynąć prawdziwą Dolinę Rospudy!
 • Nieujarzmiona Biebrza przepływa bezkresne przestrzenie Bagien Biebrzańskich, jednych z największych w Europie. Błogie odprężenie przy śpiewie ptaków i leniwym nurcie.
 • Rzeka Marycha meandruje wyznaczając granicę pomiędzy Polską i Litwą, na koniec dopływa do Białorusi. Przygoda i niesamowite wrażenia na nieco zwałkowej i dzikiej rzece.

Dogodne miejsca noclegowe w Augustowie, smaczne domowe posiłki, codzienne transfery, moc dodatkowych atrakcji na miejscu, kompleksowa organizacja.Trasa spływu nieco trudna, dostępna dla początkujących w towarzystwie doświadczonych kajakarzy. Różnorodne odcinki rzek, czasem z kamienistym dnem, głazami, powalonymi drzewami lub niedostępnymi brzegami.

Zakwaterowanie: Augustów – pokoje w bungalowie lub w budynku głównym lub domki letniskowe Villi Skomanda, lub pole namiotowe.
Wyżywienie: HB – śniadania, obiadokolacje.

Cztery rzeki i kanał – przygoda, odprężenie, emocje i dzika przyroda.

 

4 rzeki Pojezierza Augustowskiego spływ kajakowy Komfort SZOT
4 rzeki Pojezierza Augustowskiego spływ kajakowy Komfort SZOT
Kanał Augustowski spływy kajakowe SZOT
Majówka jednodniowe spływy kajakowe szot.pl
4 rzeki Pojezierza Augustowskiego spływ kajakowy Komfort SZOT
Spływ kajakowy 3 rzeki Pojezierza Augustowskiego SZOT Biebrza
Biebrza spływy kajakowe SZOT
Spływ kajakowy 3 rzeki Pojezierza Augustowskiego SZOT Biebrza
Marycha - spływ kajakowy SZOT spływy z pasją
Marycha - spływ kajakowy SZOT spływy z pasją

Terminy

SRBMk1 |04.07-11.07.2020 Brak miejsc
SRBMk2 |18.07-25.07.2020 Brak miejsc
SRBMk3 |25.07-01.08.2020 Brak miejsc
SRBMk4 |08.08-15.08.2020 Brak miejsc
SRBMk5 |15.08-22.08.2020 Brak miejsc
SRBMk5a |22.08-29.08.2020 Brak miejsc
SRBMk6 |29.08-05.09.2020 Brak miejsc

Program

1 dzień

Przyjazd uczestników do Augustowa, zakwaterowanie /między godz. 15:00 – 23:00/.
Baza SZOT – biuro, wypożyczalnia sprzętu – kajaki, canoe, rowery, namioty; Villa Skomanda – hotel z restauracją, bungalow, 4-osobowe domki letniskowe oraz plac zabaw dla dzieci, sauna zewnętrzna, wiata biesiadna z grillem i miejscem ogniskowym, wypożyczalnia rowerów turystycznych, parking samochodowy. Wszystko na ogrodzonym terenie, otoczonym lasem i zielenią.
W pobliżu znajduje się Kanał Augustowski, Puszcza Augustowska, wiedzie też Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo.

2 dzień

9:00    Przejazd nad Jezioro Wigry do Przystani Kajakowej SZOT, tuż przy klasztorze.
Krótkie indywidualne zwiedzanie Pokamedulskiego Zespołu Klasztornego. Tutaj w 1999 roku odpoczywał Papież Jan Paweł II. Stąd piękny widok na panoramę Jeziora Wigry.
Przed wypłynięciem omówienie spraw organizacyjnych i zasad bezpieczeństwa na wodzie.

Spływ: Wigry – Maćkowa Ruda   /10 km

Początek spływu na Jeziorze Wigry, na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Dalej wpływamy na niewielkie Jezioro Postaw. Następnie meandrującą pośród wysokich trzcin rzekę Czarną Hańczę. Po drodze mijamy niewielkie wioski. Na rzece rozwidlenia, małe wysepki porośnięte trawą.
Po spływie powrót do Augustowa.

3 dzień

Przejazd na miejsce rozpoczęcia spływu.

Spływ: Okółek – Mikaszówka   /16 km

Rozpoczynamy spokojnym fragmentem rzeki płynącej przez puszczańskie łąki, z dala od wiejskich zabudowań. Wysokie trawy i trzciny, brak przeszkód. Po 4 km krajobraz zmienia się, wpływamy w “serce” Puszczy Augustowskiej. Rzeka wije się serpentyną w moczarowatej dolinie obrzeżonej lasem. Dość szybki ale bezpieczny nurt ułatwiający płynięcie. Rzeka kręta, miejscami powalone przez bobry drzewa, dające się opłynąć. Na koniec 2-kilometrowy odcinek Kanału Augustowskiego z dwiema zabytkowymi, ręcznie obsługiwanymi śluzami – Sosnówek i Mikaszówka (atrakcja!).
Po spływie powrót do Augustowa.

4 dzień

Przejazd na miejsce rozpoczęcia spływu.

Spływ Rospudą: Małe Raczki – Święte Miejsce   /15 km 

Atrakcyjne odcinki z ostrymi zakrętami, grodzącymi koryto rzeki drzewami i dużymi głazami w rzece przeplatają się z etapami spokojnymi, gdzie rzeka staje się łagodniejsza i pozbawiona przeszkód. W okresie letnim rzeka ma zdecydowanie łagodniejszy charakter. Dookoła piękny krajobraz! Na trasie spływu dwa niezwykłe miejsca do odwiedzenia: ruiny pałacu Paca w Dowspudzie i uroczysko Święte Miejsce – miejsce kultu religijnego.   Po spływie powrót do Augustowa.

5 dzień

Przejazd na miejsce rozpoczęcia spływu.

Spływ Rospudą: Święte Miejsce – Augustów   /20 km

Tylko kajakiem możesz wpłynąć w słynną Dolinę Rospudy. Rzeka meandruje przez bagniste łąki otoczone liściastymi lasami Puszczy Augustowskiej. Wysokie trzciny porastające brzegi sprawiają wrażenie, że płynie się długim, krętym korytarzem. W końcowej części, po połączeniu się z rzekami Szczeberką i Blizną, Rospuda staje się szeroka i powolna, w wielu miejscach wystają ponad powierzchnię omszałe gałęzie. Otaczające bagniste liściaste lasy sprawiają nieco “amazońskie” wrażenie. Rzeka wpływa do Jeziora Rospuda, a te dalej łączy się z Jeziorem Necko. Koniec spływu przy plaży miejskiej, molo i Amfiteatrze. Po spływie powrót do Augustowa.

6 dzień

Przejazd na miejsce rozpoczęcia spływu.

Spływ Biebrzą: Sztabin – Jagłowo   /18 km 

Malowniczy szlak o nieprzeciętnych walorach przyrodniczych Biebrzańskiego Parku Narodowego. Bogata szata roślinna, mnogość ptactwa, zwierząt i owadów występujących w środowisku bagiennym. Cisza i spokój w otoczeniu Bagien Biebrzańskich, pełne odprężenie. Trasa spływu łatwa, nurt powolny, rzeka silnie meandruje. Niewiele miejsc do postoju. Po spływie powrót do Augustowa.

7 dzień

Przejazd na miejsce rozpoczęcia spływu.

Spływ Marychą: Zelwa – Stanowisko  /20 km 

Piękna trasa prawie dziką, wijącą się rzeką. Początkowo Marycha płynie wzdłuż rezerwatu Kukle, a następnie jako rzeka graniczna Polski i Litwy. Na trasie znajduje się dużo naturalnych przeszkód w postaci powalonych drzew. Czasem trzeba wejść do wody bądź też na pnie by przepchnąć kajak. Stanowi to dodatkową atrakcję. Zachwycający krajobraz i brak zabudowań na szlaku. Od miejsca zakończenia spływu jest ok. 2 km do tzw. trójstyku tj. łączenia się granic Polski, Litwy i Białorusi. Po spływie powrót do Augustowa.

8 dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd uczestników.

Lub przedłużenie pobytu i: zwiedzanie Augustowa, udział w wycieczce rowerowej (wypożyczalnia rowerów na miejscu w Villi Skomanda), rejsie statkiem i wielu innych atrakcjach.

Proponujemy również udział w wycieczkach jednodniowych: po Suwalszczyźniena Litwę do Wilna i Trok lub do Druskiennik, na Białoruś do Grodna. Rezerwacja wycieczek w recepcji; odbiór uczestników i transport powrotny do Villi Skomanda.


Cena

1679 zł /osoba           1379 zł /dziecko do 12 lat w pokoju z 2 osobami         1489 zł /osoba 3-cia w pokoju
Opcja bungalow – w pokoju 2-osobowym

1589 zł /osoba           1499 zł /dziecko do 12 lat     /4 osoby w domku/
Opcja domek letniskowy 4-osobowy

1319 zł /osoba           1199 zł /dziecko do 12 lat
Opcja namiot – pole namiotowe SZOT


Cena zawiera

 • miejsce w 2-os. kajaku turystycznym polietylenowym VISTA / CRUISER II / HORIZON z wyposażeniem (wiosło, kamizelka asekuracyjna, miękkie siedzisko) – 6 dni
 • 7 noclegów – zgodnie z opcją
 • 7 x wyżywienie (śniadanie, gorąca obiadokolacja); dziecko do 12 lat – ½ porcji
 • ognisko z kiełbaskami
 • codzienne transfery osób busem / autokarem z i do Bazy SZOT w Augustowie, zgodnie z programem
 • opieka ratownika wodnego / instruktora – 6 dni
 • karta wstępu do Wigierskiego i Biebrzańskiego Parku Narodowego
 • opłata wodowań
 • ubezpieczenie NNW (AXA suma ubezpieczeniowa 20000 zł)
 • składka do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego w wys. 0 zł.

Ponadto istnieje możliwość gry w siatkówkę, badmintona; na miejscu plac zabaw dla dzieci, sauna, wypożyczalnia rowerów.

Parking samochodu na czas spływu – Gratis.
Dla Stałych Gości – rabat.


Dodatkowo płatne

 • opłata miejscowa w Augustowie – 14 zł/osoba/spływ
 • opłata śluzowań – 4,30 zł /kajak /śluza (na trasie 2 śluzy)
 • dopłata do pokoju 1-osobowego w bungalowie – 390 zł/osoba/spływ
 • w przypadku Opcji NAMIOT prysznice w Bazie SZOT dodatkowo płatne – 5 zł /prysznic
 • dopłata do 1-os. kajaka SINGLE – 30 zł /spływ
 • dopłata do 1-os. kajaka CAROLINA lub płynięcie pojedynczo – 110 zł /spływ
 • wypożyczenie namiotu igloo 2-os. – 189 zł/spływ + kaucja 50 zł
 • wypożyczenie karimaty – 15 zł/spływ
 • wypożyczenie wodoodpornego worka kajakowego 55l / wodoszczelnej beczki 3,5l/10,4l – 24 zł/spływ 6 dni (+ kaucja 50 zł)
 • korzystanie z sauny w Villi Skomanda – 150 zł/1,5 godz./grupa
 • do nabycia w biurze: mapy szlaków kajakowych, wodoszczelne etui na telefon komórkowy, rękawiczki, czapki przeciwsłoneczne, płaszcze przeciwdeszczowe.

Informacje dodatkowe

 • Spływ polecany dla osób posiadających już podstawowe umiejętności pływania kajakiem. Uczestnicy spływów to osoby w różnym wieku, w parach lub pojedynczo, rodziny, studenci. Wszyscy, którzy chcą spędzić więcej czasu w kajaku, a także poznać nowych ludzi, przeżyć przygodę, pobyć z rodziną lub przyjaciółmi. Dla szukających bliskiego kontaktu z przyrodą.
 • Stan zdrowia uczestników musi umożliwiać udział w spływie kajakowym. Dzieci i młodzież mogą brać udział w spływie tylko pod opieką rodziców lub opiekunów.
 • Miejsca noclegowe:
  Bungalow (drewniany) – pokoje 2 osobowe z dostawką – rozkładaną sofą. Wyposażenie: łazienka z prysznicem i suszarką do włosów, lodówka, TV, czajnik, pościel, ręczniki. Każdy pokój posiada oddzielne wejście przez werandę, wyposażoną w stolik i krzesła.
  Domki letniskowe 4-osobowe z tarasami. Wyposażenie: łazienka z prysznicem i suszarką do włosów, TV, lodówka, pościel, ręczniki. Na parterze: wersalka, sofa; na poddaszu: 2 pojedyncze łóżka.
  Pole namiotowe w Bazie SZOT, dostęp do toalet z umywalkami, wiata z ławkami. Prysznic dodatkowo płatny.
 • Wyżywienie – smaczne, domowe posiłki w restauracji Villi Skomanda. W pierwszym dniu obiadokolacja, w ostatnim – śniadanie.
 • Zapewniamy bezpieczne, wygodne 2-osobowe kajaki polietylenowe CRUISER II / VISTA / HORIZON.
 • Impreza organizowana przy min. liczbie uczestników – 8 osób.
 • Należy zabrać ze sobą śpiwór, namiot i karimatę – tylko w przypadku OPCJI NAMIOT. Proponujemy zabrać również: przeciwsłoneczne nakrycie głowy, krem z filtrem UV, strój kąpielowy, lekkie obuwie turystyczne (sandały lub klapki), środek przeciw komarom na wieczór, ciepłe ubranie na wieczór, rękawiczki bez palców (np. rowerowe), kurtkę przeciwdeszczową z kapturem oraz przede wszystkim DOBRY HUMOR!

Istnieje także możliwość organizacji indywidualnego spływu kajakowego. Wówczas to Państwo decydujecie o trasie, terminie i ewentualnych innych świadczeniach na spływie – Cennik wypożyczenia sprzętu.

 

W AUGUSTOWIE WARTO ZOBACZYĆ:

Po zakończonym spływie możemy w ramach odpoczynku wybrać się w Augustowie w podróż z Żeglugą Augustowską. Statkiem wycieczkowym można wypłynąć w rejs m.in. do Studzienicznej. 8 czerwca 1999 r. Papież Jan Paweł II odbył rejs z Augustowa do Studzienicznej na statku „Serwy”. Statek pływa do dzisiaj, a na dolnym jego pokładzie można zobaczyć kajutę służbową, którą Papież obrał sobie na miejsce skupienia i modlitwy w czasie rejsu. Na górnym pokładzie „miejsce papieskie” to pierwsza ławka z przodu, miejsce przy lewej burcie. Statek zatrzymał się na swojej trasie dwukrotnie. Raz na Jeziorze Białym w dawnym Ośrodku Wojskowym (obecnie Oficerski Yacht Club), drugi raz na Jeziorze Studzienicznym w Studzienicznej. W obu miejscach powstały pomniki upamiętniające tamte wizyty; w pierwszym fotel papieski, w drugim postać Papieża schodzącego na ląd.

 • Rynek Zygmunta Augusta wraz z kolumną Króla Zygmunta II Augusta, założyciela miasta.
 • Bazylika Mniejsza NSJ – trójnawowy neoromański kościół przy ul. 3 Maja (1906-1911).
 • Muzeum Kanału Augustowskiego – mieści się w zabytkowym drewnianym Dworku gen. Ignacego Prądzyńskiego – biuro budynku administracji z okresu budowy Kanału Augustowskiego oraz Dział Muzeum Ziemi Augustowskiej poświęconej budowie kanału w Augustowie.
 • Śluza Augustów – wybudowana w latach 1825- 1826.
 • Kościół p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej – w wieży kościoła mieści się muzeum 1-go Pułku Ułanów Krechowieckich.
 • Amfiteatr w Augustowie – oddany do użytku w 2013 r., położony nad Jeziorem Necko przy plaży miejskiej “Radiowej Trójki”
 • Wyciąg nart wodnych na Jeziorze Necko.

Zapraszamy na spływy z pasją 😉


Proponujemy również

Lokalizacja


Spływy kajakowe z pasją, Czarna Hańcza, Rospuda, Kanał Augustowski
ul. Konwaliowa 2
Augustów 16-300, Polska

szot@szot.pl

+48 87 644 67 58

+48 601 146 703