3 rzeki Pojezierza Augustowskiego – spływ KOMFORT 8 dni

Rospuda, Biebrza i Marycha – spływ kajakowy zorganizowany, noclegi w bungalowie Villi Skomanda w Augustowie, 8 dni /6 dni spływu – 99 km.

Bakałarzewo

Stanowisko

8 /6 dni

99 km

Baza w Augustowie

HB - śniadania, obiadokolacje

zorganizowany

nieco trudna

Odkryj piękno trzech rzek Suwalszczyzny i ich zróżnicowane charaktery. Teraz to możliwe – wybierz jedną imprezę kajakową.

 • Piękna i zaskakująca rzeka Rospuda płynie wśród wysokich, zalesionych brzegów, pokonując gdzieniegdzie przełomy z kamienistym dnem i głazami. Miejscami ma nurt spokojny, gdzie płytko płynie pośród porośniętych szuwarami brzegów. Przecina urokliwe jeziora. Tylko kajakiem możesz przepłynąć prawdziwą Dolinę Rospudy!
 • Nieujarzmiona Biebrza przepływa bezkresne przestrzenie Bagien Biebrzańskich, jednych z największych w Europie. Błogie odprężenie przy śpiewie ptaków i leniwym nurcie.
 • Rzeka Marycha meandruje wyznaczając granicę pomiędzy Polską i Litwą, na koniec dopływa do Białorusi. Przygoda i niesamowite wrażenia na nieco zwałkowej i dzikiej rzece.

Dogodne miejsca noclegowe w Augustowie, smaczne domowe posiłki, codzienne transfery, moc dodatkowych atrakcji na miejscu, kompleksowa organizacja.
Trasa spływu nieco trudna, dostępna dla początkujących w towarzystwie doświadczonych kajakarzy. Różnorodne odcinki rzek, czasem z kamienistym dnem, głazami, powalonymi drzewami lub niedostępnymi brzegami.

Zakwaterowanie: Augustów – pokoje w bungalowie (nowy budynek) lub domki letniskowe Villi Skomanda lub pole namiotowe.
Wyżywienie: HB – śniadania, obiadokolacje.

Trzy rzeki – przygoda, odprężenie i piękna przyroda.

 

Spływ kajakowy 3 rzeki Pojezierza Augustowskiego SZOT Rospuda
Spływ kajakowy 3 rzeki Pojezierza Augustowskiego SZOT Rospuda
Spływ kajakowy 3 rzeki Pojezierza Augustowskiego SZOT Odpoczynek
Spływ kajakowy 3 rzeki Pojezierza Augustowskiego SZOT Biebrza
Spływ kajakowy 3 rzeki Pojezierza Augustowskiego SZOT Biebrza
Spływ kajakowy 3 rzeki Pojezierza Augustowskiego SZOT Biebrza

Terminy

SRBMk1 |13.07-20.07.2019 Brak miejsc
SRBMk2 |03.08-10.08.2019 Brak miejsc
SRBMk3 |17.08-24.08.2019 Brak miejsc

Program

1 dzień

Przyjazd uczestników do Augustowa, zakwaterowanie /od godz. 16.00/.
Baza SZOT – biuro, wypożyczalnia sprzętu – kajaki, canoe, rowery, namioty; Villa Skomanda – hotel z restauracją, bungalow (8 komfortowych pokoi), 4-osobowe domki letniskowe oraz plac zabaw dla dzieci, sauna zewnętrzna, wiata biesiadna z grillem i miejscem ogniskowym, parking samochodowy i dużo zieleni. Wszystko na ogrodzonym terenie.
W pobliżu jest Kanał Augustowski, Puszcza Augustowska, wiedzie Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo.

2 dzień

9:30    Przejazd na miejsce rozpoczęcia spływu.
Przed wypłynięciem omówienie spraw organizacyjnych i zasad bezpieczeństwa na wodzie, instruktaż.
Spływ Rospudą: Bakałarzewo – Małe Raczki    /14 km

Spływ rozpoczynamy na rzece, by po chwili wpłynąć na dość wąskie Jezioro Sumowo. 3 km spokojnego płynięcia, potem odcinek z atrakcjami na rzece w postaci kamiennych płycizn, dużych głazów i szybkiego nurtu. Dalej przepływamy przez niewielkie Jezioro Okrągłe. Wypływamy wraz ze spokojnym tym razem nurtem Rospudy. Wpływamy na długie i wąskie Jezioro Bolesty, które wydaje się być szerszą rzeką. Brzegi jeziora dostępne, możliwość kąpieli. Na koniec linie brzegowe zawężają się i kończymy spływ już na rzece.
Po spływie powrót do Augustowa.
Wieczorem wspólne ognisko.

3 dzień

Przejazd na miejsce rozpoczęcia spływu.
Spływ Rospudą: Małe Raczki – Święte Miejsce   /15 km
Atrakcyjne odcinki z ostrymi zakrętami, grodzącymi koryto rzeki drzewami i dużymi głazami w rzece przeplatają się z etapami spokojnymi, gdzie rzeka staje się łagodniejsza i pozbawiona przeszkód. W okresie letnim rzeka ma zdecydowanie łagodniejszy charakter. Dookoła piękny krajobraz! Na trasie spływu dwa niezwykłe miejsca do odwiedzenia: ruiny pałacu Paca w Dowspudzie i uroczysko Święte Miejsce – miejsce kultu religijnego.
Po spływie powrót do Augustowa.

4 dzień

Przejazd na miejsce rozpoczęcia spływu.
Spływ Rospudą: Święte Miejsce – Augustów   /20 km
Tylko kajakiem możesz wpłynąć w słynną Dolinę Rospudy. Rzeka meandruje przez bagniste łąki otoczone liściastymi lasami Puszczy Augustowskiej. Wysokie trzciny porastające brzegi sprawiają wrażenie, że płynie się długim, krętym korytarzem. W końcowej części, po połączeniu się z rzekami Szczeberką i Blizną, Rospuda staje się szeroka i powolna, w wielu miejscach wystają ponad powierzchnię omszałe gałęzie. Otaczające bagniste liściaste lasy sprawiają nieco “amazońskie” wrażenie. Rzeka wpływa do Jeziora Rospuda a te dalej łączy się z Jeziorem Necko. Koniec spływu przy plaży miejskiej, molo i Amfiteatrze.
Po spływie powrót do Augustowa.

5 dzień

Przejazd na miejsce rozpoczęcia spływu.
Spływ Biebrzą: Sztabin – Jagłowo   /18 km
Malowniczy szlak o nieprzeciętnych walorach przyrodniczych Biebrzańskiego Parku Narodowego. Bogata szata roślina, mnogość ptactwa, zwierząt i owadów występujących w środowisku bagiennym. Trasa spływu nieuciążliwa i łatwa, pozbawiona przeszkód. Rzeka o charakterze nizinnym, z powolnym nurtem oraz licznymi zakolami i dużymi rozlewiskami. Na trasie niewiele miejsc do postoju.
Po spływie powrót do Augustowa.

6 dzień

Przejazd na miejsce rozpoczęcia spływu.
Spływ Biebrzą: Jagłowo – Dolistowo   /12 km
Cisza i spokój na w otoczeniu Bagien Biebrzańskich, pełne odprężenie. Trasa spływu łatwa, nurt powolny, brzegi dostępne. W początkowym odcinku rzeka bardzo meandruje. Po minięciu śluzy Dębowo, koryto poszerza się i rzeka płynie prostszym odcinkiem.
Po spływie powrót do Augustowa.

7 dzień

Przejazd na miejsce rozpoczęcia spływu.
Spływ Marychą: Zelwa – Stanowisko  /20 km
Piękna trasa prawie dziką, wijącą się rzeką. Początkowo Marycha płynie wzdłuż rezerwatu Kukle a następnie jako rzeka graniczna Polski i Litwy. Na trasie znajduje się dużo naturalnych przeszkód w postaci powalonych drzew. Czasem trzeba wejść do wody bądź też na pnie by przepchnąć kajak. Stanowi to dodatkową atrakcję. Zachwycający krajobraz i brak zabudowań na szlaku. Od miejsca zakończenia spływu jest ok. 2 km do tzw. trójstyku tj. łączenia się granic Polski, Litwy i Białorusi.
Po spływie powrót do Augustowa.

8 dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd uczestników spływu lub zwiedzanie Augustowa, udział w wycieczce rowerowej, rejsie statkiem czy wielu innych atrakcjach.


Cena

1479 zł /osoba           1239 zł /dziecko do 12 lat w pokoju z 2 osobami         1389 zł /osoba 3-cia w pokoju
Opcja bungalow – w pokoju 2-osobowym

1479 zł /osoba           1329 zł /dziecko do 12 lat     /4 osoby w domku/
Opcja domek letniskowy 4-osobowy

1249 zł /osoba            1099 zł /dziecko do 12 lat
Opcja namiot – pole namiotowe SZOT


Cena zawiera

 • miejsce w 2-os. kajaku turystycznym polietylenowym z wyposażeniem (wiosło, kamizelka asekuracyjna, miękkie siedzisko) – 6 dni
 • 7 noclegów – zgodnie z opcją
 • 7 x wyżywienie (śniadanie, gorąca obiadokolacja); dziecko do 12 lat – ½ porcji
 • ognisko z kiełbaskami
 • codzienne transfery osób busem / autokarem z i do Bazy SZOT w Augustowie, zgodnie z programem
 • opieka ratownika wodnego / instruktora – 6 dni
 • karta wstępu do Biebrzańskiego Parku Narodowego – 2 dni
 • ubezpieczenie NNW (AXA suma ubezpieczeniowa 10000 zł)
 • składka do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego w wys. 0 zł.

a ponadto istnieje możliwość gry w siatkówkę, badmintona; na miejscu plac zabaw dla dzieci, sauna, wypożyczalnia rowerów.

Parking samochodu na czas spływu w Bazie SZOT – Gratis.
Dla Stałych Gości – rabat.


Dodatkowo płatne

 • opłata miejscowa w Augustowie – 14 zł/osoba/spływ
 • dopłata do pokoju 1-osobowego w bungalowie – 330 zł/osoba/spływ
 • w przypadku Opcji NAMIOT prysznice w Bazie SZOT dodatkowo płatne /5 zł /prysznic
 • dopłata do 1-os. kajaka SINGLE lub płynięcie pojedynczo – 70 zł /spływ
 • dopłata do 1-os. kajaka CAROLINA – 130 zł /spływ
 • wypożyczenie namiotu igloo 2-os. – 189 zł/spływ + kaucja 50 zł
 • wypożyczenie karimaty – 14 zł/spływ
 • wypożyczenie wodoodpornego worka kajakowego 55l / wodoszczelnej beczki 3,5l/10,4l – 18 zł/spływ 6 dni + kaucja 50 zł
 • korzystanie z sauny w Villi Skomanda – 150 zł/1,5 godz./grupa
 • do nabycia w biurze: mapy szlaków kajakowych, wodoszczelne etui na telefon komórkowy, rękawiczki, czapki przeciwsłoneczne, płaszcze przeciwdeszczowe.

Informacje dodatkowe

 • Spływ polecany dla osób posiadających już podstawowe umiejętności pływania kajakiem. Uczestnicy spływów to osoby w różnym wieku, w parach lub pojedynczo, rodziny, studenci. Wszyscy, którzy chcą spędzić więcej czasu w kajaku, a także poznać nowych ludzi, przeżyć przygodę, pobyć z rodziną lub przyjaciółmi. Dla szukających bliskiego kontaktu z przyrodą.
 • Stan zdrowia uczestników musi umożliwiać udział w spływie kajakowym. Dzieci i młodzież mogą brać udział w spływie tylko pod opieką rodziców lub opiekunów.
 • Miejsca noclegowe:
  Bungalow (drewniany) – pokoje 2 osobowe z dostawką – rozkładaną sofą. Wyposażenie: łazienka z prysznicem, lodówka, czajnik, pościel. Każdy pokój posiada oddzielne wejście przez werandę, wyposażoną w stolik i krzesła.
  Domki letniskowe 4-osobowe z tarasami. Wyposażenie: łazienka z prysznicem, TV, lodówka, czajnik, pościel. Na parterze: wersalka, sofa, na poddaszu: 2 pojedyncze łóżka.
  Pole namiotowe w Bazie SZOT, dostęp do toalet z umywalkami, prysznic dodatkowo płatny.
 • Wyżywienie – smaczne, domowe posiłki w restauracji Villi Skomanda. W pierwszym dniu obiadokolacja, w ostatnim – śniadanie.
 • Zapewniamy bezpieczne, wygodne 2-osobowe kajaki polietylenowe CRUISER II / VISTA / HORIZON.
 • Popołudniami i wieczorami gramy w badmintona i inne gry zespołowe. Wieczorem integrujemy się np. przy ognisku. Osoby uzdolnione muzycznie prosimy o zabranie ze sobą sprzętu muzycznego, np. gitary.
 • Impreza organizowana przy min. liczbie uczestników – 8 osób.
 • Należy zabrać ze sobą śpiwór, namiot i karimatę – tylko w przypadku OPCJI NAMIOT. Proponujemy zabrać również: przeciwsłoneczne nakrycie głowy, krem z filtrem UV, strój kąpielowy, lekkie obuwie turystyczne (sandały lub klapki), środek przeciw komarom na wieczór, ciepłe ubranie na wieczór, rękawiczki bez palców (np. rowerowe), kurtkę przeciwdeszczową z kapturem oraz przede wszystkim DOBRY HUMOR!

Istnieje także możliwość organizacji indywidualnego spływu kajakowego. Wówczas to Państwo decydujecie o trasie, terminie i ewentualnych innych świadczeniach na spływie – Cennik wypożyczenia sprzętu.

Atrakcje na trasie spływu:

 • Bunkry z II Wojny Światowej w okolicach Bakałarzewa – Muzeum Frontu Wschodniego (wejście możliwe przy obecności kustosza),
 • Ruiny Pałacu Paca w Dowspudzie,
 • Uroczysko Święte Miejsce
W Augustowie warto zobaczyć:

Po zakończonym spływie możemy w ramach odpoczynku wybrać się w Augustowie w podróż z Żeglugą Augustowską. Statkiem wycieczkowym można wypłynąć w rejs m.in. do Studzienicznej. 8 czerwca 1999 r. Papież Jan Paweł II odbył rejs z Augustowa do Studzienicznej na statku „Serwy”. Statek pływa do dzisiaj, a na dolnym jego pokładzie można zobaczyć kajutę służbową, którą Papież obrał sobie na miejsce skupienia i modlitwy w czasie rejsu. Na górnym pokładzie „miejsce papieskie” to pierwsza ławka z przodu, miejsce przy lewej burcie. Statek zatrzymał się na swojej trasie dwukrotnie. Raz na Jeziorze Białym w dawnym Ośrodku Wojskowym (obecnie Oficerski Yacht Club), drugi raz na Jeziorze Studzienicznym w Studzienicznej. W obu miejscach powstały pomniki upamiętniające tamte wizyty; w pierwszym fotel papieski, w drugim postać Papieża schodzącego na ląd.

 • Rynek Zygmunta Augusta wraz z kolumną Króla Zygmunta II Augusta, założyciela miasta.
 • Bazylika Mniejsza NSJ – trójnawowy neoromański kościół przy ul. 3 Maja (1906-1911).
 • Muzeum Kanału Augustowskiego – mieści się w zabytkowym drewnianym Dworku gen. Ignacego Prądzyńskiego – biuro budynku administracji z okresu budowy Kanału Augustowskiego oraz Dział Muzeum Ziemi Augustowskiej poświęconej budowie kanału w Augustowie.
 • Śluza Augustów – wybudowana w latach 1825-1826.
 • Kościół p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej – w wieży kościoła mieści się muzeum 1-go Pułku Ułanów Krechowieckich.
 • Amfiteatr w Augustowie – oddany do użytku w 2013 r., położony nad Jeziorem Necko przy plaży miejskiej “Radiowej Trójki”
 • Wyciąg nart wodnych na Jeziorze Necko.

Zapraszamy na spływy z pasją 😉


Proponujemy również

Lokalizacja


Spływy kajakowe z pasją, Czarna Hańcza, Rospuda, Kanał Augustowski
ul. Konwaliowa 2
Augustów 16-300, Polska

szot@szot.pl

+48 87 644 67 58

+48 601 146 703