W Krainie Jaćwingów

Wielka Puszcza Augustowska, spowita legendami o krwawych dziejach Jaćwingów musiała długo przerażać ludzi, nim zaczęli ją ponownie kolonizować dwa wieki później.

Dzisiaj możemy sobie tylko wyobrazić, jakie niesamowite opowieści mogli snuć na jej temat odważni osocznicy strzegący jej najdzikszych ostępów.
Przeniesiemy Państwa wiele lat wstecz w magiczny okres Średniowiecza do:

Krainy Jaćwingów

Jaćwingowie to lud zamieszkujący we wczesnym Średniowieczu tereny obecnej północno-wschodniej Polski. Jaćwingowie byli blisko spokrewnieni pod względem językowym i kulturowym ze współczesnymi Litwinami. Największe i najsilniejsze spośród plemion pruskich. Jaćwingowie był to lud mężny i zahartowany przez trudny teren, na jakim przyszło im żyć.

Ten ciekawy scenariusz pozwoli wcielić się w rolę prawdziwego Jaćwinga, który żeby posilić się musiał polować, żeby przeżyć musiał walczyć, a narzędzia do tego wszystkiego musiał wytworzyć sobie sam.
Impreza odbywa się na terenach, gdzie Jaćwingowie zamieszkiwali.
A żeby było jeszcze bardziej realistycznie, udostępnimy uczestnikom stroje dawnych wojów i zapewnimy wiele ciekawych zabaw i konkurencji.


Program

W programie między innymi:

  • Wyprawa łodziami (kajakami) przez Anczę,
  • Gawęda o Jaćwieży,
  • Turniej łuczniczy,
  • Pokaz walk jaćwieskich,
  • Targ niewolnic,
  • Pojedynek na pieńkach lub balach.

Na zakończenie wszelakich zmagań i uciech zaprosimy dzielnych wojów i piękne dziewki na biesiadę Jaćwieską, obfitującą w tradycyjne wtenczas strawy, koniecznie zakrapianą miodowym napitkiem. A do tego pokaz tańca średniowiecznego i tańca z ogniem oraz …muzyka nie tylko jaćwieska. Z tego wypadu można przywieźć łupy!


Cena

Program tworzymy indywidualnie każdorazowo dla grupy. Cena uzależniona jest od zakresu świadczeń i liczebności grupy.

Lokalizacja


Spływy kajakowe z pasją, wycieczki autokarowe, imprezy dla firm
ul. Konwaliowa 2
Augustów 16-300, Polska

szot@szot.pl

+48 87 644 67 58

+48 601 146 703